آثار دومین دوسالانه‌ی بین‌المللی پوستر جهان اسلام به مشهد رسید


نمایشگاه آثار منتخب دومین دوسالانه بین‌المللی پوستر جهان اسلام با موضوع پیامبر اعظم (ص) و نام‌آوران جهان اسلام در مشهد برگزار می‌شود.
 هادی منفرد، سرپرست اداره هنرهای تجسمی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، خبر داد: در این نمایشگاه 70 اثر منتخب از دوسالانه بین‌المللی پوستر عرضه می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه به‌مناسبت مبعث رسول گرامی اسلام (ص) و ایام ولادت حضرت امام حسین (ع) و امام سجاد(ع) 21 مردادماه جاری در نگارخانه میرک گشایش می‌یابد و تا اول شهریورماه سال جاری برپا می‌ماند.
به‌گمان منفرد، از جنبه هنری دیدن آثار بزرگ عرصه گرافیک در سطح ملی و بین‌المللی برای هنرمندان این استان بسیار مغتنم است و به‌معنای تبادل تخصصی هنری در سطح بالا قلمداد می‌شود.
وی با بیان اینکه در حقیقت این همایش، هم اندیشی هنری هنرمندان میهمان و میزبان حول محور نام پیامبر اعظم (ص) و دغدغه فرهنگی جهان اسلامی است، افزود: این موضوعات به‌گواه تاریخ گذشته جهان اسلام و ایران زمین، مبنای حرکت‌های بزرگ فرهنگی و شکل‌گیری سبک‌های فاخر هنر ایرانی و اسلامی است.
سرپرست اداره هنرهای تجسمی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اینکه هنر گرافیک ایران جایگاه جهانی دارد، گفت: برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها در تثبیت این جایگاه تاثیر مستقیم دارد؛ چه‌بسا آینده روشن این رویدادهای هنری بوجود آورنده سبک‌های هنری خاص ایران و جهان اسلام باشد که همت هنرمندان این عرضه را می‌طلبد.
وی اظهار کرد، بالاترین سواد بصری مردم بخصوص با برپایی نمایشگاه‌های گرافیک موضوعی است که نباید از آن غافل شد و فرهنگ‌سازی در این باره همکاری تمام سازمان‌ها و نهادهای مرتبط را می‌طلبد.
بنا بر این گزارش، آثار برگزیده از نمایشگاه دوسالانه پوستر جهان اسلام پیش از این در موزه‌ی استاد علی اکبر صنعتی کرمان به‌نمایش درآمده بودند که بعد از برگزاری از کرمان به مشهد منتقل شده است.

زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن