گزارش ۲ روز، ۴ ورکشاپ مدرسه اینورس در مشهد


 

 

گزارش 2 روز، 4 ورکشاپ مدرسه اینورس در مشهد

سومین نوبت از برنامه "2روز، 4 ورکشاپ با مدرسه اینورس" نیز به پایان رسید. تفاوت این نوبت به نسبت ورکشاپ‌های گذشته، برگزاری آن در خارج شهر تهران بود. پیش از این، به علت وجود محدودیت حضور افراد از شهر‌ها و شهرستان‌های دیگر در ورکشاپ‌های تهران، علاقمندان بسیاری خواستار برگزاری این رویداد در شهر‌های خود بودند که با هماهنگی و همیاری شرکت محترم آوند، جناب آقای عقیل حسینیان، انجمن‌های علمی دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دوستان، اولین قدم برگزاری رویدادهای اینوِرس در شهرهای سراسر کشور برداشته شد.

 

همچنین از شرکت محترم نوین تجارت پارسیان، تنها نماینده رسمی Profoto در ایران، بابت در اختیار قرار دادن تجهیزات نورپردازی ورکشاپ "از نورپردازی تا ویرایش پرتره" سپاسگزاریم.

 

درصورتی که مشتاق به برگزاری این رویداد در شهر یا شهرستان خود بوده و توانایی هماهنگی محل‌برگزاری، اطلاع‌رسانی، پذیرایی و دیگر ملزومات برگزاری ورکشاپ‌ها را دارید، درخواست و اعلام آمادگی خود را با ذکر دقیق امکانات به آدرس workshop@inverseschool.com ارسال نمایید.

​ورکشاپ اول: "تاثیر موسیقی کلام در ارتباطات" با ارائه "صادق لشگری"

در بخش اول این ورکشاپ، صادق لشگری به تشریح سیستم تنفسی انسان پرداخته و تنفس صحیح دیافراگمی را به حضار آموزش داد. پس از آن در بخش‌های گوناگون به معرفی راهکار‌های مناسب برای بهبود بخشیدن رنگ‌ صدا، حجم صدا، میمیک صورت و ... پرداخته و در طی برگزاری ورکشاپ تمریناتی را برای افزایش مهارت افراد در سخنوری از طریق بهبود بخشیدن کیفیت صدا، به دفعات و بصورت گروهی آموزش داد. وی برای رفع ایراداتی نظیر غنه از شرکت‌کنندگان دعوت کرد که با حضور بر روی سن، مشکل صدای خود را تا حد امکان برطرف نمایند.

 

در انتهای این ورکشاپ صادق لشگری عنوان کرد که در بسیاری از جلسات و مکالمات، کلمات ثقیل و عبارات ادبی مناسب الزاماً سبب شکل‌گیری یک ارتباط موثر نیستند بلکه موسیقی کلام نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وی در ادامه افزود که بسیاری از افراد از وجود چنین مهارتی اطلاع نداشته و برای افزایش دادن کیفیت ارتباطات خود، تنها در پی کلمات و عبارات زیبا هستند.

 

​ورکشاپ دوم: "از نورپردازی تا ویرایش پرتره" با ارائه "محمد‌حسین شبانی"

در بخش اول این ورکشاپ، ارائه‌کننده پس از ارائه توضیحات لازم شروع به عکاسی کرده روش‌های گوناگون نورپردازی و استفاده از منبع نوری را به شرکت‌کنندگان آموزش داد. در این بخش تجهیزات گوناگون مورد بررسی قرارگرفته و تاثیر بکارگیریشان در کیفیت خروجی نهایی عکاسان صحبت شد. محمد‌حسین شبانی در این بخش عنوان کرد که یک نور، یک لنز و یک شکل‌دهنده نوری برای شروع کافی است. اگر استفاده از یک نور را به خوبی یاد بگیریم، اضافه‌شدن نور دوم و سوم کار ساده‌ای خواهد بود. وی در ادامه گفت که خود نیز از یک نور شروع کرده و همین امر موجب تسلط یافتن او به نورپردازی شده است.

 

بخش دوم این ورکشاپ به ویرایش تصویر عکاسی شده اختصاص یافت و در حین ویرایش به سوالات بسیاری پاسخ داده شد. محمد‌حسین شبانی در این بخش به این نکته اشاره کرد که شرط رسیدن به ویرایش خوب، بازگشت به نورپردازی بوده و به دفعات تاثیر شناخت نورپردازی را در مراحل ویرایش به شرکت‌کنندگان نمایش داد.

Image

اثر نهایی عکاسی و ویرایش شده ورکشاپ "از نورپردازی تا ویرایش پرتره "​

 

​ورکشاپ سوم: "Digital Painting و فضاسازی انیمیشن" با ارائه "محمد کیوان‌مرز"

در بخش اول ارائه‌کننده روندکاری و چگونگی چیدمان پنل‌ها برای راحتی هرچه بیشتر نقاشان دیجیتال را نمایش داده و اطلاعات پایه و اصولی نقاشی دیجیتال را برای شرکت‌کنندگان شرح داد. در چندین مرحله به ترسیم احجام با نورپردازی‌های گوناگون پرداخت و نهایتا تکنیک‌ها و تجربیات مفید خود در رابطه با فضاسازی برای یک انیمیشن را آموزش داد.

 

محمد کیوان‌مرز به این مورد اشاره کرد که تا می‌توانید اشتباه‌کنید و از اشتباه‌کردن لذت ببرید! اشتباهات شما، شما را منحصر‌بفرد خواهد کرد. هیچ قانونی وجود ندارد. تمام این توضیحات ابزاری در اختیار شماست. نهایتا اینکه چگونه دوست دارید از آنها استفاده کنید اهمیت دارد.

 

در بخش دوم این ورکشاپ محمد کیوان‌مرز به اجرای چندین کار برای آموزش برخی از نکات مشغول شد و تمام مطالب ذکر شده در بخش اول را بصورت عملی به شرکت‌کنندگان نمایش داد.

 

​ورکشاپ چهارم: "لذت استاپ‌موشن" با ارائه "عقیل حسینیان"

در بخش اول این ورکشاپ عقیل حسینیان به آموزش قوانین اصلی انیمیشن باذکر مثال‌‌های دقیق و بصورت تصویری پرداخته و با پرسش مداوم از شرکت‌کنندگان، قوانین نام برده را برای افراد به یادماندنی‌تر کرد. پس از پایان یافتن بخش مباحث پایه و آماده شدن افراد، وی به ساخت 2 اثر استاپ‌موشن پرداخت. اولین اثر استاپ‌موشن به انیمیت آبجکت اختصاص یافته و دومین اثر با همکاری شرکت‌کنندگان ورکشاپ در زمان بیشتری ساخته شد. در طی مراحل ساخت دومین اثر استاپ‌موشن، تمامی شرکت‌کنندگان با هر فریم عکاسی شده، با راهنمایی ارائه‌کننده در داخل سالن جابجا شدند و لحظه به لحظه در شکل‌گیری این اثر تاثیرگزار بودند.  در ادامه دو اثر تولید شده را مشاهده خواهید کرد.

اولین اثر نهایی تولید شده در ورکشاپ "لذت استاپ‌موشن "​

دومین اثر نهایی تولید شده در ورکشاپ "لذت استاپ‌موشن "​

 
Image

تیم برگزار‌کننده 2روز، 4 ورکشاپ مدرسه اینورس

 

درصورتی که مشتاق به برگزاری این رویداد در شهر یا شهرستان خود بوده و توانایی هماهنگی محل‌برگزاری، اطلاع‌رسانی، پذیرایی و دیگر ملزومات برگزاری ورکشاپ‌ها را دارید. درخواست و اعلام آمادگی خود را با ذکر دقیق امکانات به آدرس workshop@inverseschool.com ارسال نمایید.

 
Image
 

شبکه‌های اجتماعی مدرسه‌اینورس

 
 
 
Image
 
 
 
 
 
 
 

 

زمان انتشار: ۱۳:۳۶ ۱۳۹۶/۲/۲۲

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن