۲ روز، ۴ ورکشاپ با مدرسه اینورس در مشهد


بنا به درخواست‌های مکرر علاقمندان مبنی بر برگزاری ورکشاپ‌ها در شهر‌ها و شهرستان‌های دیگر، مدرسه اینورس سومین رویداد "2 روز، 4 ورکشاپ" خود را برای شهر مشهد، با همکاری انجمن‌های دانشجویی دانشگاه فردوسی و همچنین شرکت آوند برنامه‌ریزی کرده‌است. با توجه به تحقیقات و بررسی‌های انجام شده در شهر مشهد، 4 موضوع پرطرفدار و مورد‌نیاز دانشجویان این شهر انتخاب و ارائه شده‌اند. زمان برگزاری این رویداد روزهای پنجشنبه و جمعه؛ چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت‌ماه خواهد بود.

 

مدرسه اینورس با برنامه‌ریزی و اجرای این رویداد اولین قدم برای برگزاری ورکشاپ‌های خارج از تهران را برداشته و بدینوسیله آمادگی خود را برای برگزاری ورکشاپ‌ در سراسر کشور، اعلام می‌نماید. اگر مایل به برگزاری ورکشاپ‌های مدرسه اینورس در شهر یا شهرستان خود هستید، درخواست خود را از طریق مسیر‌های ارتباطی مدرسه اینورس اعلام نمایید.

 

ورکشاپ‌های نام‌برده به شرح ذیل خواهند بود:

 
Image
 

​عنوان: " تاثیر موسیقی کلام در ارتباطات "

روز برگزاری: پنجشنبه 14 اردیبهشت

ساعت برگزاری: 10:00 الی 13:30

ارائه‌کننده: صادق لشگری

هزینه ورکشاپ: 50 هزار تومان

این ورکشاپ به دو بخش تقسیم می‌شود. در بخش ابتدایی آن مباحثی نظیر ویژگی‌های فیزیکی صوت (فرکانس، دامنه، طول موج، شکل موج)، ویژگی‌های موسیقایی صوت (ارتفاع، دیرند، شدت، رنگ)، ارتباط ویژگی‌های فیزیکی و موسیقایی و مفاهیم متر و ریتم عنوان و مورد بحث قرار خواهد گرفت. مباحثی که پیش‌نیازی برای وارد شدن به بخش اصلی ورکشاپ خواهند بود. پس از آن، در بخش دوم، موارد ذیل به شرکت‌کنندگان آموزش داده خواهد شد.

 

 معرفی انواع تنفس و تعریف تنفس صحیح، شناخت دیافراگم، شناخت نقش حنجره در تولید صدا و بیان تمرینات تنفس دیافراگمی در راستای بالابردن کیفیت تولید صدا

 تعریف مفاهیم واج و واجگاه، معرفی روش دستیابی به واجگاه‌های صحیح و بیان 
•  تمرینات مربوط به اثبات واجگاه‌های صحیح

•  معرفی میمیک و ارتباط میمیک چهره استاندارد در تولید صدای با کیفیت و تاثیر‌گذار

•  تعریف غُنه (صدای تو دماغی) و معایب و مضرات آن بر صدا و بیان روش‌های رفع غُنه

•  معرفی انواع رنگ صدا‌، شناخت رنگ صحیح صدا و بیان تمریناتی برای دستیابی به رنگ صحیح صدا

•  شناخت زیر و بمی صدا و استفاده از کل وسعت صدا در کلام برای ارتباط موثر

•  تعریف حجم صدا و معرفی روش‌های بالابردن آن

•  معرفی ریتم در کلام و استفاده از آن برای ارتباط موثر

•  بیان آکسان‌گذاری در کلام

•  آسیب‌شناسی و بهداشت حنجره

 

مخاطبین این ورکشاپ غالباً افرادی از مشاغلی هستند که ایجاد یک ارتباط صحیح کلامی، نقش موثری در ارتباط و حرفه‌شان دارد. همچنین شرکت در چنین ورکشاپی برای مدیران، بازاریابان، مسئولان روابط‌عمومی، نمایندگان خدمات مشتریان، مدرسین، مسئولان پذیرش، مسئولان فروش و ... بسیار مناسب و کار آمد خواهند بود.

 

پس از این ورکشاپ افراد می‌توانند در مواردی چون فن‌بیان، شناخت صدای صحیح و صحت کلام مهارت کسب کرده و با شیوایی کلام آشنا شوند. همچنین می‌توانند شناخت بهتری از فیزیک صدای خود پیدا کرده و بر توانایی‌های ارتباطی خود در کار و امور روزمره بیفزایند.

 
Image
 

عنوان: " از نورپردازی تا ویرایش پرتره"

روز برگزاری: پنجشنبه 14 اردیبهشت

ساعت برگزاری: 14:30 الی 18:30

ارائه‌کننده:   محمد‌حسین شبانی

هزینه ورکشاپ: 50 هزار تومان

این ورکشاپ به ۲ بخش اصلی تقسیم می‌شود. در بخش ابتدایی مباحثی چون تفاوت لنز‌ها، انتخاب لنز مناسب و انتخاب شکل‌دهنده نوری مناسب مورد بحث قرار می‌گیرد. در همین بخش از مدل حاضر در ورکشاپ عکاسی شده و تصاویر توسط ارائه‌کننده نمایش داده و بررسی خواهند شد. بخش دوم این ورکشاپ به ویرایش پرتره با دو نرم‌افزار Capture One و Photoshop اختصاص خواهد یافت و در انتهای ورکشاپ در رابطه با چگونگی دریافت خروجی مناسب صحبت خواهد شد.

 

این ورکشاپ برای افرادی که با عکاسی پایه و محیط فتوشاپ آشنایی مقدماتی داشته باشند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

 

پس از این ورکشاپ افراد می‌توانند وسایل مورد‌نیاز خود را با توجه به نوع کار خود انتخاب کنند، نورپردازی با یک نور را به خوبی انجام دهند، با پردازش فرمت خام در نرم‌افزار Capture One آشنا شوند، به ویرایش پرتره در فتوشاپ آشنایی پیدا کرده و خروجی مناسبی تهیه کنند.

 

مخاطبین این ورکشاپ غالباً عکاسان پرتره، ویرایشگر‌ان تصویر، افراد مشغول به فعالیت در آتلیه‌های عکاسی و علاقمندان به عکاسی هستند. همچنین شرکت در چنین ورکشاپی برای دانشجویان رشته‌های عکاسی بسیار مناسب و کار‌آمد خواهند بود.

 
Image
 

عنوان: " دیجیتال‌پینتینگ و فضاسازی انیمیشن"

روز برگزاری: جمعه 15 اردیبهشت

ساعت برگزاری: 10:00 الی 13:30

ارائه دهنده: محمد کیوان‌مرز

هزینه ورکشاپ: 50 هزار تومان

این ورکشاپ به 3 بخش اصلی تقسیم می‌شود. در بخش ابتدایی ورکشاپ بخش‌های مورد نیاز از نرم‌افزار فتوشاپ، براش‌ها و نحوه چیدمان Workspace برای سهولت و سرعت‌یافتن روند‌کاری مطرح می‌شوند. پس از آن به نورپردازی و قواعد آن اشاره شده و علاوه بر نمایش چندین نمونه، چند اجرای ساده مرتبط با همین مبحث انجام می‌شود. در بخش سوم این ورکشاپ به اجرای یک فضاسازی انیمیشن پرداخته و مراحل شکل‌گیری آن بررسی خواهد شد. در انتها یک کار بصورت کامل در حضور شرکت‌کنندگان اجرا خواهد شد.

 

این ورکشاپ برای افرادی که با نورپردازی و محیط فتوشاپ آشنایی دارند بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. دو مورد نام برده تنها پیش‌نیازی برای ایدآل‌ترین میزان یادگیری هستند. لازم به ذکر است که بدون داشتن پیش‌نیاز‌های فوق‌الذکر نیز امکان بهره‌مندی از مطالب این ورکشاپ وجود خواهد داشت.

 

پس از این ورکشاپ افراد می توانند در نور‌پردازی، اجرای کانسپت‌های انیمیشن و استفاده مناسب از براش‌های فتوشاپ مهارت کسب کرده و همچنین شناخت بهتری از فضای انیمیشن، چگونگی ورود به این صنعت و فعالیت در این فضا را پیدا کنند.

 

مخاطبین این ورکشاپ غالباً افرادی از مشاغل انیمیشن‌، Game، سینما و تصویر‌سازی هستند. همچنین شرکت در چنین ورکشاپی برای دانشجویان رشته‌های هنری نظیر انیمیشن‌، Game، سینما و نقاشی بسیار مناسب و کار‌آمد خواهند بود.

 
Image
 

عنوان: " لذت استاپ‌موشن "

روز برگزاری: جمعه 15 اردیبهشت

ساعت برگزاری: 14:30 الی 18:00

ارائه دهنده: عقیل حسینیان

هزینه ورکشاپ: 50 هزار تومان

این ورکشاپ به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود. در بخش اول ماهیت متحرک‌سازی و قوانین انیمیشن به صورت تئوری توضیح داده شده و در بخش دوم متحرک‌سازی یک Object ساده به همراه نحوه صحیح انیمیت‌کردن با رعایت قوانین انیمیشن پرداخته می‌شود. در بخش سوم این ورکشاپ به کمک حضار داوطلب و با توجه به مطالب گفته شده تکنیک Pixilation با موضوع تعیین شده اجرا خواهد شد. 

 

در این ورکشاپ سعی بر این است تا یک اثر استاپ‌موشن کامل با همکاری شرکت‌کنندگان ساخته شود تا افراد بتوانند بصورت کاملا عملی با این تکنیک آشنا شده و روش اجرای آن را بصورت کاربردی بیاموزند.

 

این ورکشاپ برای افرادی که با عکاسی، تدوین و کارگردانی آشنایی دارند بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. سه مورد نام برده تنها پیش‌نیازی برای ایدآل‌ترین میزان یادگیری هستند. لازم به ذکر است که بدون داشتن پیش‌نیاز‌های فوق‌الذکر نیز امکان بهره‌مندی از مطالب این ورکشاپ وجود خواهد داشت.

 

پس از این ورکشاپ افراد می‌توانند در متحرک‌سازی آبجکت‌ها با استفاده از دو تکنیک از تکنیک‌های استاپ‌موشن مهارت کسب کرده و درصورت وجود علاقه آثار مناسبی تولید کنند.

 

مخاطبین این ورکشاپ غالباً افرادی از مشاغل هنری، بخصوص موشن‌گرافیک و تبلیغات هستند. همچنین شرکت در چنین ورکشاپی برای دانشجویان رشته‌های گرافیک و انیمیشن بسیار مناسب و کار‌آمد خواهند بود.

 

 

آدرس محل برگزاری ورکشاپ ها: مشهد، میدان آزادی، دانشگاه فردوسی، سالن اجتماعات (آمفی تئاتر) دانشگاه معماری، شهرسازی و هنرهای اسلامی

 
Image
 
Image
 

شبکه‌های اجتماعی مدرسه‌اینورس

 
 
 
Image
Image
 
 
 
 

 

 
 
زمان انتشار: ۱۴:۲۹ ۱۳۹۶/۲/۱۲

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن