توصیه‌ی بزرگان طراحی، به طراحان جوان

مترجم: ریحانه دقیقیان

معمولاً بزرگان و کارکشتگان هر حرفه، گفتنی‌های بسیاری برای تازه واردهای آن رشته دارند. توصیه‌های چند طراح مطرح را در ادامه‌ی مطلب خواهیم خواند.

«از اشتباهات خود درس بگیرید، اما اجازه ندهید این خطاها جزو خصوصیات فردی شما محسوب شوند.»

ترشیا کریستینسون، مدیر استودیوی طراحی  کریستینسون

«پس‌انداز کنید، با دیگران برخورد انسانی داشته باشید، به موفقیت‌های خود تکیه نکنید، رایگان کار نکنید و اجازه ندهید کسی طولانی بودن عمر طراحی را نادیده بگیرد. تبریک می‌گویم، شما بدترین و بهترین شغل دنیا را انتخاب کرده‌اید.»

تد برامبل، کارگردان هنری شرکت فوئل

«در حرفه و خارج از حرفه‌ی خود اساتید مختلف را دنبال نمایید. شما همیشه نیازمند شنیدن نظرات صادقانه و صریح در مورد اثر و شغل خود، از دیدگاه‌های متفاوت هستید. امید و جسارت خود را به خاطر خطاها و شکست‌هایتان از دست ندهید، این دو برای همه‌ی ما اتفاق می‌افتند.»

جان لو، کارگردان هنری شرکت اشلامبرگر

«به هر پروژه‌ای (چه بزرگ چه کوچک) به دید وسیله‌ای برای بالا بردن مهارت‌های خود نگاه کنید و با شور و کنجکاوی دست به‌کار ببرید.»

استیون دامفی، معاون کارگردان هنری شرکت بولت پروف

«اقتصاد را بیاموزید. چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید، حرفه و کیفیت کار شما تحت تاثیر شرایط اقتصادی و بازار قرار خواهد گرفت. دانستن این علم به شما قدرت، تسلط و توانایی بیشتری خواهد بخشید و باعث می‌شود تا آثاری ارزنده و با کیفیت بالای را ارائه دهید.»

لیلند مشمایر، مدیر گروه هنری شرکت چوبانی

سه نکته:

زندگی کنید. بیرون بروید. کیفیت فردی شما به خوبی تجربیاتتان خواهد بود. مردم را بفهمید و بشناسید، در غیر این صورت نمی‌توانید ذهن و قلب آن‌ها را تحت تاثیر کار خود قرار دهید.

از شکست نهراسید. به خود مهلت دهید تا در شرایط تعذیب و ناراحت قرار بگیرید. اگر شرایط مختلف را  تجربه نکنید، هرگز به مهارت‌های پنهان خود پی نخواهید برد.

به آن‌چه که انجام می‌دهید عشق بورزید تا همه چیز رنگ و بوی زیبایی به خود گیرد.

ماریا وراستیجو، کارگردان هنری در شرکت درمانی آکوردا

«چیزهای زیادی را طراحی کنید. از یک موضوع آغاز کنید. یک کاغذ طراحی روی میز بگذارید و کار کنید. کارتان را اصلاح کنید. . یک کاغذ طراحی روی میز بگذارید و کار کنید. کارتان را اصلاح کنید. ده بار این کار را تکرار کنید. بخوابید. دوباره به اثر خود نگاه کنید و شروع به حذف و اضافه نمایید. بخوابید. کارتان را اصلاح کنید. اگر طراح نمی‌شدید چه شغلی را انتخاب می‌کردید؟ ادیتور می‌شدید؟ من هم قبلاً ادیتور بودم.»

سوزانا پتیپیس، رئیس شرکت پتیپیس و همکاران

«تنها به خاطر این که حس می‌کنید این طوری بهتر است، چیزی را طراحی نکنید. در مورد سفارش‌دهنده، مخاطب و صنعتی که برای آن طراحی می‌کنید، تحقیق نمایید. به پدیده‌ی طراحی به دید حل یک مساله بنگرید. چگونگی ارائه و فروش کار خود را بیاموزید، و برای راه‌حل‌ها و روش‌های خود دلایل محکم و منطقی داشته باشید. همچنین اگر می‌خواهید برای خودتان کار کنید، لازم است در مورد تجارت و کسب و کار اطلاعات خوبی داشته باشید، چرا که بیشتر از طراحی با آن سر و کار خواهید داشت.»

نیکی بلکر، مالک استودیوی فایو سیگما

«همیشه درباره‌ی دلیل طراحی اثر خود و این که چرا این روش را انتخاب کرده‌اید صحبت کنید، نه این که فقط آن را توصیف کنید.»

کریس لاوری، مدیر گروه چیس دیزاین

«قدم بزنید. کتاب بخوانید. جهان پیرامون را تجربه نمایید. منبع ایده و انگیزه‌های شما نباید فقط سایر طراحان باشند. همیشه متن تصاویر را نیز بخوانید. یک طراحی قوی، به پیام اثر قدرت بیشتری می‌بخشد، و زیبایی صرف ندارد.»

کیم لو لیباکس، مدیر گروه هنری استودیوی جان مکنیل

«زمانی که برای مصاحبه وارد یک استودیو یا شرکت تبلیغاتی می‌شوید، مهم است که شیوه‌ی طراحی و فرهنگ آن‌ها بپذیرید. بهتر است پیش از ارسال نمونه کار به آن‌ها، ببینید شرایط آن مجموعه با روحیات شما هماهنگ است یا خیر. با خود روراست باشید تا کمتر آسیب ببینید. به آن‌ها بگویید که در چه کاری مهارت دارید، چرا باید شما را استخدام کنند و به کدام قسمت از تیم طراحی آن‌ها تعلق دارید.»

جیسون وایت، مدیر گروه هنری شرکت لوایتان

«در کلاس‌های آموزشی تجارت و کسب‌و‌کار شرکت نمایید، و تجارت طراحی را بیاموزید.»

اد بنت، موسس و مدیر گروه هنری شرکت ده هزار طراحی

 

زمان انتشار: ۱۲:۳۰ ۱۳۹۵/۱۲/۱۹

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن