سه‌گام نخستین برای راه‌اندازی استودیوی شخصی

نویسنده: زینا بروژ | مترجم: ریحانه دقیقیان

اگر تصمیم دارید دفتر طراحی گرافیک خود را راه‌اندازی کنید و به سوی آینده‌ای روشن و موفق رهسپار شوید، نخستین گام‌ها را با آگاهی و دقت بردارید.
اکنون که می‌خواهید تغییر بزرگی در شغل خود ایجاد نمایید و مستقل شوید، خوب است که بدانید پس از این تغییر، چه در خانه کار کنید و چه در استودیوی خودتان، رئیس خود خواهید شد، و کنترل زمان و کارتان را در دست خواهید داشت. این شرایط فوق‌العاده است و من عاشق آن هستم. خوشحالم که این مسیر را انتخاب کرده‌اید. شروع به‌کار کنید و قدرت خود را به همگان نشان دهید! اما پیش از هر اقدامی اجازه دهید سه نکته‌‌ی مهم را که در طی سال‌ها تجربه به دست آورده‌ام و آرزو می‌کردم از ابتدای راه‌اندازی کسب و کارم به آن‌ها آگاه می‌بودم، با شما به اشتراک بگذارم.

یک | بودجه‌ی خود را بررسی کنید
چند مساله‌ی مالی وجود دارد که می‌بایست قبل از ورود به دنیای کسب‌و‌کار شخصی، به آن‌ها رسیدگی نمایید. اگر می‌خواهید ملکی را خریداری کنید، پیش از هر اقدامی ابتدا قواعد و قوانین خرید املاک تجاری، مالیات‌ها و ... را به خوبی مطالعه نمایید و از قبل برای محیا کردن مدارک، مراحل اداری و شرایط مورد نظر تدارک لازم را ببینید.
قبل از شروع، برنامه‌ی پرداخت اقساط، حساب‌های بانکی، هزینه‌های فعلی و بیمه خود را مشخص نمایید. به یاد داشته باشید پیش از استعفا از شغل فعلی‌تان، در آمد حاصل از کاری که قصد دارید راه‌اندازی نمایید را تخمین بزنید.

دو | وارد عمل شوید
قبل از این که وارد عمل شوید روحیه و خلق خود را بررسی نمایید. آیا توان مدیریت فشار و اضطراب کارها را دارید؟ آیا از این که خودتان پیشرفت‌تان را تایید و تشویق نمایید، راضی خواهید شد؟ به عنوان موسس یک کسب‌و‌کار، شما مسئول تلفیق سایر کسب‌و‌کارها با تجارت خود خواهید بود. آیا آماده‌ی این کار هستید؟ هنگامی که با لذت و هیجان از کار جدید خود سخن می‌گویید، سرسخت و استوار عمل کنید، آماده‌ی شنیدن «نه، متشکرم» باشید و نا‌امید نشوید.
آیا آمادگی ایفای چندین نقش کاری به صورت همزمان را دارید؟ زیرا مسئولیت شما از یک طراح خلاق صرف، به پشتیبانی فنی، مسئول امور مالی، بازاریاب، مدیر منابع انسانی و مدیر استودیو، تغییر خواهد کرد. همه‌ی این‌ها شما هستید. نسبت به توانایی‌های خود واقع‌گرا باشید، و گروه همکاران خود را طوری انتخاب کنید که حضورشان با توجه به ضعف‌ها و قوت‌های شما، ایجاد تعادل نماید.
و در نهایت، به جای حرف‌زدن وارد عمل شوید. بسیاری از مردم سال‌های زیادی را صرف حرف‌زدن و برنامه‌ریزی کردن در مورد کاری که قرار است روزی انجام دهند، می‌کنند. می‌شود وارد عمل شد، سایت را راه‌اندازی نمود، برند خود را توسعه داد، به بنگاه‌های املاک رفت، با افراد مختلف ارتباط گرفت و ... . خود من طرفدار پر‌و‌پا قرص برنامه‌ریزی هستم. اما برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار موفق باید دست به‌کار برد. از کارهای کوچک شروع کنید. و فعالیت خود را به صورت روزانه و مستمر ادامه دهید تا به هدف نزدیک‌تر شوید.

سه | چند مشتری برای خود پیدا کنید
فرض کنید در صنعت طراحی، کسب‌و‌کاری را راه‌اندازی کرده‌اید. می‌دانم بدیهی است، اما اکنون برای ارائه‌ی خدمات، به مشتری نیاز دارید. آیا می‌توانید زمانی که در شغل استخدامی خود مشغول هستید، کسب‌و‌کار جدید را راه‌اندازی نمایید؟ پیش از این که از شغل فعلی خود خارج شوید، برای کار جدیدتان مشتری بیابید، تا مطمئن شوید کارتان راه‌اندازی شده، اعتماد به نفس پیدا کنید و ماه‌های نخست کار تازه را با اضطراب کمتری سپری نمایید.
برای رسیدن به هدف، استوار باشید و با اعتماد به نفس و تفکر کار خود را آغاز نمایید. موفق باشید!


 

زمان انتشار: ۱۳:۱۶ ۱۳۹۵/۱۲/۴

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن