سالگرد رفتن مرتضی ممیزپوستر این رویداد: اثر: ساعد مشکی

مراسم سالگرد رفتن مرتضی ممیز، امسال نیز مانند ده سال گذشته به همت موسسه‌ی فرهنگی هنری ممیز و دوستداران ایشان در روز جمعه پنجم آذر از ساعت 18 تا 20 در خانه‌ی هنرمندان ایران  برگزار می‌شود.

در گالری مرتضی ممیزِ خانه‌ی هنرمندان طرح‌های اولیه‌ی برخی از نشانه‌های او نمایش داده خواهد شد
امسال مِلک ایمبودن طراح گرافیک و عکاس از سوییس مهمان مراسم خواهد بود. او در این مراسم به نمایش آثار خود و سخنرانی خواهد پرداخت. گالری‌های زمستان و پاییز محل نمایش پوسترهای ایمبودن و گالری میرمیران محل نمایش گزیده‌ای از آثار شاگردان ایمبودن خواهد بود.مِلک ایمبودِن در سال 1956 در شهر استنز در کشور سوییس به دنیا آمد. در سال 1972 در رشته ی طراحی داخلی تحصیل کرد و بعد از  پایان تحصیلاتش تا سال 1984 در این رشته مشغول به کار بود. در همین دوره به طراحی و فن چاپ علاقمند شد. در سال 1984 به تحصیل در رشته ی طراحی گرافیک در مدرسه ی هنر لوتسرن مشغول شد. در طول تحصیل پنج ساله اش، همزمان در دفاتر طراحی در ایتالیا و سوییس کارمی کرد. بعد از پایان تحصیلاتش در سال 1989برای دو سال به عنوان دستیار کارگردان هنری در زوریخ کار کرد.
در سال 1991 سفرهای زیادی به آمریکای جنوبی داشت و عکس های سیاه وسفید بسیاری گرفت، که بسیاری از آنها در حال حاضر در نمایشگاه های گوناگون مانند کتابخانه ی ملی پاریس هستند. ایمبودن از سال 1992 به عنوان طراح گرافیک و عکاس مستقل در سوییس و خارج از آن فعالیت کرده است. پوسترهای او که اغلب در حوزه ی فرهنگ هستند در جشنواره های ملی و بین المللی زیادی تقدیر شده اند. او از سال 1998 عضو انجمن بین المللی طراحان گرافیک (AGI) است و به عنوان رییس AGI سوییس از سال 2006 فعالیت می کند.
اکنون عکاسی بخش جدانشدنی از زندگی ایمبودن  است. پروژه های عکاسی او بارها در نمایشگاه های بین المللی نمایش داده شده اند.
مِلک ایمبودِن در هر دو رشته ی طراحی گرافیک و عکاسی در دانشگاه های گوناگون مانند برن، لوتسرن و  زوریخ تدریس تدریس می کند. او همچنین برای سخنرانی به پکن، تایپه، مسکو، نیویورک، پاریس، برنو، کراکوف، و تهران دعوت شده است. علاوه بر این، او به عنوان استاد مهمان در رشته های عکاسی و طراحی گرافیک برای مدت  زیادی در کارلسروهه تدریس کرده و از سال 2004 تا 2007 نیز استاد مهمان در رشته ی عکاسی و طراحی گرافیک در دانشگاه هنر برلین بوده است. او اکنون در شهر بوخس در مرکز سوییس زندگی و کار می کند.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن