دیزاین بریف،تفهیم‌نامه‌ی طراحی


دیزاین بریف،تفهیم‌نامه‌ی طراحی
نویسنده: پیتر ل. فیلیس
مترجم: سلمان یافت‌آبادی
۲۹۲ صفحه
موسسه‌ی فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر | ۱۳۹۴
۱۷۰۰۰ تومان


 
این کتاب برای همه‌ی طراحان نوشته‌شده است.طراحان گرافیک،طراحان صنعتی،معماران و تمامی طراحانی که هر‌روز با سفارش‌های متعدد دست و پنجه نرم می‌کنند و اعتقاد دارند که مشتری حرف آن‌ها را درک نمی‌کند یا طراحانی که وقت کم می‌آورند یا هیچ‌وقت از نتیجه‌ی کار خود راضی نیستند.
«دیزاین بریف» راه‌کارهایی برای این قبیل مسائل ارائه می‌دهد تا طراحان برای همیشه از مشکلات رهایی یابند.
از طرفی مدیران سازمان‌ها،مدیران روابط عمومی،بازرگانی،کارآفرینان و تمامی افرادی که در جایگاه کارفرما یا سفارش‌دهنده از طراحی در کسب و کار خود بهره می‌برند،نیز می‌توانند از راهنمایی‌های گام‌به‌گام این کتاب استفاده کنند تا از طریق طراحی به اهداف مورد نظرشان برسند.
این کتاب یکی از جامع‌ترین مراجع موجود و کاربردی در رشته‌ی «مدیریت طراحی» است که به چگونگی طراحی و تدوین می‌پردازد.
  ظاهرا واژه‌ی «بریفینگ» در جریان جنگ جهانی دوم متداول شد و به جلساتی اشاره می‌کرد که در آن به طور فشرده و موثر به افراد درگیر در عملیات نظامی اطلاعاتی داده م‌ شد. بعد از جنگ جهانی دوم از تکنیک‌های بریفینگ در بخش‌های صنعتی و بازرگانی هم استفاده شد. بعضی‌ها  بریفینگ را اینگونه تعریف می‌کنند: «یک توضیح کوتاه و مختصر درباره‌ی چیزی» و یا «عمل ارائه‌ی راهنمایی‌های دقیق و اطلاعات ضروری» و بعضی دیگر بریفینگ را «ارائه‌ی راهنمایی‌ها و اطلاعات موجز در یک جلسه» تعریف کرده‌اند. در هر حال منظور این کتاب از عبارت «دیزاین بریف»  توضیحاتی مکتوب درباره‌ی یک پروژه‌ی طراحی است که نیازها، اهداف مد نظر و در حقیقت صورت مساله را تشریح می‌کند.
.به طور خلاصه «دیزاین بریف» همه‌ی آن‌چیزی است که هرگز برای طراحان تدریس نمی‌شود!زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن