معرفی طراحان برای کارگاه‌های «بهارستان»


شورای انتخاب آثار و بر اساس رزومه‌کاری، هنرمندان حاضر در بخش گرافیگ رویداد هنری «بهارستان» را انتخاب کرد.  ۴۸ هنرمند در سه گروه ۱۶ نفره در کارگاه سالانه هنرهای شهری بهار تهران آثارشان را ارائه خواهند کرد.
کیانوش غریب‌پور -دبیر بخش گرافیک رویداد هنری «بهارستان»- با اعلام پایان انتخاب هنرمندان طراح برای حضور در کارگاه‌های هنری سالانه هنرهای شهری بهار تهران گفت: «شورای انتخاب آثار و اساتید کارگاه عملی این رویداد هنری متشکل از هما دلورای، محمدرضا عبدالعلی و مجید کاشانی با بررسی رزومه آثار هنرمندان متقاضی در این رویداد هنری ۴۸ نفر را برای شرکت در سه کارگاه رویداد «بهارستان» انتخاب کرد.»
دبیر بخش گرافیک رویداد بهارستان با اشاره به شیوه متفاوت برگزاری بخش گرافیگ «بهارستان» اظهار داشت: «برای جلوگیری از تکرار در آثاری که هنرمندان داوطلب برای این بخش طراحی می‌کنند، امسال رویکرد متفاوتی در پیش گرفته‌ایم. بر این اساس به جای ارسال طرح به دبیرخانه قرار شد هنرمندان علاقه‌مند آثار و سوابق حرفه‌ای‌شان را ارسال کنند تا با بررسی آثار و پیشینه هنرمندان تعدادی از هنرمندان انتخاب شوند و در محیطی کارگاهی زیر نظر ۳ استاد طراح‌گرافیک به ایده‌پردازی و اجرای طرح بپردازند. در واقع به جای این‌که هنرمند در آتلیه و منزل به ایده‌پردازی و اجرای طرح بپردازد تمام این مراحل را با همفکری اساتید منتخب در کارگاه پیاده خواهد کرد.»
غریب‌پور درباره علت تصویب این روش برای رویداد «بهارستان» گفت: «با توجه به این‌که در ۲ دوره قبل هم دبیر بخش گرافیک طرح استقبال از بهار بودم تصمیم گرفتم برای جلوگیری از تکرار در طرح‌ها و ایده‌های ارسالی به دبیرخانه روش کار را تغییر دهم. این روش در میان طراحان‌گرافیک بسیار مرسوم است اما تا به حال هیچ‌گاه در برگزاری یک جشنواره و رویداد این روش انتخاب نشده بود.»دبیر بخش گرافیک رویداد «بهارستان »همچنین تصریح کرد: هنرمندان منتخب در ۳ نوبت ۱۵-۱۶ بهمن، ۲۲-۲۳ بهمن و ۲۹ و ۳۰ بهمن در کارگاه‌های این رویداد مشغول به فعالیت می‌شوند و در نهایت ۲۵ اثر را برای رویداد هنری بهارستان انتخاب می‌شود. این آثار در ایام نوروز بر اساس جغرافیای شهر، پراکندگی فرهنگی و... به نمایش گذاشته خواهد شد.
در این دوره هنرمندان استقبال خوبی از رویداد بهارستان داشته‌اند، از این رو امیدوارم با این تغییر رویکرد شاهد خلاقیت و نوآوری بیشتری در ارائه آثار باشیم.
لازم به یادآوری است؛ بر اساس اعلام دبیرخانه رویداد هنری «بهارستان» کارگاه‌های بخش گرافیک در سه نوبت برگزار خواهد شد و از ۱۵ و ۱۶ بهمن کارگاه‌های محمدرضا عبدالعلی با حضور ۱۶ هنرمند منتخب برگزار می‌شود. در این کارگاه حسین ابراهیمی، ساره ارباب معروف، آرش بدر طالعی، نصیر بشیری، محمدرضا حافظی، آرین خانی، مقداد شیرعلی، هدایت علیپور، مرتضی فرحناک، معراج قنبری، فاطمه مرتضایی، مهدی موسوی، مهرداد موسوی، هادی مهری عبدل آبادی، ساینا نوری و سرور یزدی حضور دارند.
دومین کارگاه بخش گرافیک سالانه هنرهای شهری بهار تهران، به سرپرستی مجید کاشانی ۲۲و ۲۳ بهمن برگزار خواهد شد. در این کارگاه سلمان اربابون، فاطمه بخشوده، علی اکبر بخشی، مصطفی برجی، شکوفه بیاتی، نعیمه پاک‌نیت، مهرداد رباط جزی، محبوبه زارع، عبدالحمید زنگانه، مهناز عابدینی، ساناز فخرآذری، مهیار قلمی، مجید کشاورزی، فاطمه محمدی، سعید مزینانی و حامد میرزامحمدی؛ ۱۶ طراحی هستند که به ایده پردازی خواهند پرداخت.
کارگاه سوم بخش گرافیک رویداد هنری «بهارستان» با حضور هما دلورای ۲۹ و ۳۰ بهمن برگزار می‌شود و در این کارگاه ۱۶ طراح‌گرافیک؛ امید ایرایی، فریبا بروفر، پیام بهاری، سجاد پاهنگ دار، خشایار تیموری، سحر حقگو، هانیه حیدری، اسماعیل خدابنده، رویا رضوان‌فر، کوروش شریف، بابک صفری، آرمان ضرغام، نجوا عرفانی، گلبرگ کیانی، عیسی مقدم و سیداحسان موسوی‌راد حضور خواهند داشت.
گفتنی‌است رویداد هنری «بهارستان» (سالانه هنرهای شهری بهار تهران) را سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می‌کند. این رویداد هنری با رویکرد ایجاد فرصت و فضای مناسب به منظور حضور و مشارکت هنرمندان در فضاسازی خلاقانه محیط شهری از طریق آفرینش هنری در بخش‌های نقاشی، مجسمه، تخم مرغ‌های نوروزی و گرافیک برگزار خواهد شد.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن