انتخاب آثار در رویداد «بهارستان»داوران بخش نقاشی سالانه هنرهای شهری بهار تهران، ۱۰۵ اثر را برای اجرا در ایام سال نو انتخاب کردند.
سید مجتبی موسوی -معاون فرهنگی و هنرهای شهری- با اشاره به این‌که مرحله اول داوری این رویداد به پایان رسید، گفت: بر اساس مهلت اعلام شده در فراخوان، ۱۳۹۲ طرح به دبیرخانه فرستاده شد و از این تعداد، هیأت داوران ۷۵ اثر را برای اجرا در مناطق ۲۲گانه شهر تهران انتخاب کرد.
محمدعلی بنی اسدی، خسرو خسروی، کاظم چلیپا، علی ذاکری و کیانوش غریب‌پور اعضای هیأت داوران این بخش هستند. این افراد پس از بحث و بررسی این آثار را انتخاب کردند؛ علاوه بر آثار انتخاب شده، ۳۰ هنرمند پیشکسوت و مدعو هم طرح‌هایشان را در اختیار دبیرخانه قرار داده‌اند و در زمان‌بندی که به زودی اعلام می‌شود ایده‌هایشان را اجرا خواهند کرد.
موسوی درباره جانمایی نقاشی دیواری‌ها در سطح شهر، گفت: طرح‌های منتخب در جلساتی با حضور هیات داوران، گروه‌های مشاور و ناظر در نقاط مختلف شهر جانمایی و اجرا می‌شود.
به گفته او معیارهای انتخاب آثار شامل تطبیق طرح با ارتفاع و مساحت دیوارها، ویژگی‌های شخصی آثار، قابلیت اکران طرح در فضای شهری و مخاطب پذیری بود.
به زودی زمان اکران طرح‌های نقاشی دیواری رویداد هنری «بهارستان» به هنرمندان اعلام می‌شود.

لینک فراخوان اولیه
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن