لخ مایفسكی به ایران می‌آید
لخ مایفسکی، طراح برجسته‌ی لهستانی، به دعوت لادن رضائی و ایرج میرزاعلیخانی و با همکاری سفارت جمهوری لهستان در ایران و موزه‌ی هنرهای دینی امام علی(ع)، برای برپایی نمایشگاه اختصاصی و برگزاری ورکشاپ به ایران می‌آید.

او پرفسور رشته‌ی گرافیک در «آکادمی هنرهای زیبای ورشو» و «رئیس دوسالانه‌ی بین‌المللی پوستر ورشو» است و اخیراً عنوان دکترای افتخاری را از دانشگاه J. E. Pyrkene جمهوری چک دریافت کرده است.
تخصص لخ مایفسکی در طراحی پوستر، طراحی کتاب و تصویرگری است. آثار او در نمایشگاه‌های اختصاصی و گروهی بسیاری در سراسر دنیا به نمایش درآمده و جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است. پوستر «شانزدهمین گردهمایی بین‌المللی آوازخوانان جاز» او به عنوان یکی از ۱۰۰ پوستر با ارزش اروپا و ایالات متحده آمریکا (از ۱۹۴۵ تا ۱۹۹۰) برگزیده شده است و بسیاری از کتاب‌هایش عنوان «زیباترین کتاب سال» را کسب کرده‌اند. لخ مایفسکی سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعددی هم در سراسر دنیا برگزار کرده است.
مجموعه‌ای از پوسترهای لخ مایفسکی از ۶ تا ۱۹ آذرماه ۱۳۹۴ در موزه‌ی هنرهای دینی امام علی(ع) به نمایش درخواهد آمد. این مجموعه برشی مقطعی از آثار پوستر او است؛ آثاری که بیننده را به رمزگشایی زبان بصری این هنرمند فرامی‌خوانند. او در مورد پوسترهایش چنین می‌گوید: «من سعی می‌کنم تا از تبعیت و تقلید دوری کنم. ترجیح می‌دهم سبک خودم را داشته باشم که نتیجه‌ی ادراکم از دنیا است.»
مراسم گشایش نمایشگاه در روز جمعه ۶ آذرماه, ساعت ۴بعد از ظهر در موزه‌ی امام علی(ع) برگزار خواهد شد. همچنین، لخ مایفسکی در روز شنبه ۷ آذرماه، ساعت ۱۰ صبح، در نشستی در موزه‌ی امام علی(ع) به سخنرانی با موضوع پوستر خواهد پرداخت. حضور عموم علاقّ مندان در این نشست آزاد است.

نشانی موزه‌ی هنرهای دینی امام علی(ع):
خیابان ولی عصر، بالاتر از میرداماد، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره‌ی ۳۵زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن