گزارش تصویری افتتاحیه طراحیخط‌های رضا عابدینی


عکس‌ها: زهره صدری‌نژاد


در این رویداد ٨٩ اثر از رضا عابدینی به نمایش در آمده است. طراحیخط مجموعه‌ی شامل 89 اثر از رضا عابدینی است که در مرز میان طراحی و خط –نوشتار- قرار دارد و از دل‌بستگی طولانی و عمیق او به هر دو خبر می‌دهد.
واژه گراف graph از گرافو grapho یونان باستان و لاتین گرافیا graphia مشتق شده است. این کلمه به‌طور هم‌زمان بر دو معنا دلالت دارد. طرح کردن و نوشتن و ثبت کردن! ردپای این کلمه را در اتوگراف –امضا-، لیتوگرافی و کالیگرافی هم می‌بینیم. همین معنی و ارتباط دوگانه در کلمه‌ی «خط فارسی» -در اصل عربی- دیده می‌شود.
کلماتی مثل دست‌خط و با خطوط موازی، هر کدام با یکی از این معانی ارتباط دارد. گذر زمان باعث بروز کج‌فهمی در مورد این معانی شده است. همه‌ی تلاش این مجموعه آن است که بخش فراموش شده‌ی خط را در هر دو معنی مورد توجه قرار دهد و به‌نوعی باز خوانی کند، هرچند که خوانا نباشد!
نمایشگاه جمعه ۸ آبان ساعت ۳ تا ۹ شب افتتاح شد و تا ۵ آذر ادامه خواهد داشت. روز یک‌شنبه ۱۰ آبان از ساعت ۶ تا ۸ شب برنامه گفت‌و‌گوی هنرمند با حضور رضا عابدینی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌تواند به گالری آب‌انبار در تهران، خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان خاقانی، کوچه روشن‌منش، شماره‌ی ۲ تلفن: ۸۸۸۶۰۷۰۳ مراجعه کنند.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن