کارگاه «لایه به لایه» در مدرسه بهاران


فتوشاپ از شناخته شده‌ترین نرم افزارهای طراحی گرافیک در دنیاست. امکانات گسترده و به‌روز شده آن فضای بیکرانی در اختیار طراح‌گرافیک قرار می‌دهد تا بهترین امکان به تصویر کشیدن ایده‌های خلاقانه خود را داشته باشد؛ از طرفی سهولت دسترسی به نرم افزارها در ایران و همین‌طور سادگی در کاربرد بخش‌هایی از نرم افزار باعث شده کاربر فتوشاپ -به رغم آموزش دیدن یا ندیدن نرم‌افزار- بتواند کارهایی انجام دهد که نتیجه جذاب آن، این تصور را در فرد ایجاد نماید که به نرم افزار آشنایی کافی دارد.
ندانستن جزئیات زمانی مشکل‌ساز می‌شود که کاربر در فضایی حرفه‌ای با زمان‌هایی محدود و پیش‌بینی شده برای انجام پروژه‌ها قرار می‌گیرد.

جزئیات مورد بررسی در کارگاه لایه‌به‌لایه دو هدف کلی در نظر دارد:
1- امکان به تصویر کشیدن بهتر ایده‌ها و حتی کمک به خلاقانه شدن ایده‌ها با تسلط بر یکی از مهم‌ترین بخش‌های فتوشاپ
2- انجام پروژه‌ها و ایده‌ها در زمانی بسیار کوتاه‌تر از قبل.

در این کارگاه ۵ ساعته موارد زیر بررسی و به‌صورت کاملاً کاربردی بیان خواهد شد:
•    Adjustment layer و برتری آن نسبت به adjustment
•    layer mask/vector mask /Quick mask و تفاوت آن‌ها باهم و جزییات کاربردی آن‌ها
•     Clipping mask و صرفه جویی زمان در استفاده از آن
•    Smart Objects و امکانات جادویی و منحصر به‌فرد آن که خود به‌عنوان یک نرم‌افزار کوچک ولی کاربردی قابل توجه است، نحوه تبادل اطلاعات بین نرم‌افزارهای Illustrator، InDesignوPhotoshop به کمک Smart Objects
•    Smart Filters ،ارتباط آن با SmartObjects و نحوه کار با آن.
•     Group layer/ Layer comps / Arrange / Align و...
•    کلیدهای میان‌بر در لایه‌ها.
•    و ...موارد فوق و جزییات کاربردی آن از مهم‌ترین بخش‌های فتوشاپ است که با جستجوهای فردی و بدون مطالعه قابل دسترسی نیست.
مدرس این کارگاه «علیرضا وکیلی ورجوی» است که تجربه ۲۰ ساله ایشان در کار حرفه‌ای با فتوشاپ، ۱۵ سال تدریس پیوسته نرم‌افزار، آشنایی با توان نرم‌افزاری دانشجویان در برخی کلاس‌های دانشگاهی و همین‌طور مواجهه با کاستی‌های افراد آماده به کار در تعدادی از مؤسسات و استودیوهای طراحی مرتبط، کمک شایانی به برنامه‌ریزی و اجرای کارگاه و کاربردی بودن آن نموده است.
کارگاه ۵ ساعته «لایه به لایه؛ همه آنچه باید درباره لایه‌ها در فتوشاپ بدانید» در تاریخ جمعه ۶ شهریور ماه  از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در مدرسه بهاران به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از زرتشت، کوچه نوربخش، پلاک ۲۱ تشکیل خواهد شد. علاقه‌مندان برای رزرو با شماره تلفن مدرسه بهاران: ۸۸۸۹۲۲۲۸ – ۸۸۹۴۴۹۰۶ تماس حاصل فرمایند.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن