اطرافت را با افراد موفق پر کن


ترجمه:ریحانه دقیقیان

۵ سوال از ۱۰۰ طراح بخش کوچکی از پروژه‌ی یک طراح به نام «یوگنی یرمکاو(۱)» است که مصاحبه‌های بسیارکوتاهی را با طراحان مختلف (که اغلب طراح گرافیک هستند) انجام می‌دهد.
هریک از این مصاحبه‌ها شامل پنج سؤال و جواب هستند. او از همه طراحان پنج سؤال یکسان پرسیده‌؛ سؤالات مهم، پاسخ‌های کوتاه.
اصل این پروژه بر این اساس بنا شده است: کلمات اضافی و بیهوده، هرچه کمتر، بهتر. هدف، انتقال اطلاعات مفید و تا حد ممکن خلاصه شده به خوانندگان است.
این مصاحبه‌ها به‌صورت اینترنتی و از طریق ایمیل انجام شده‌اند. این پروژه در ماه آوریل سال ۲۰۱۴ آغاز شد و اولین مصاحبه در ۱۳ ماه مه ۲۰۱۴ منتشر شد. مطالعه‌ی این مصاحبه‌ها می‌تواند مفید باشد.                                                                             
مت استیونز (Matt Stevense)     
طراح گرافیک آمریکایی                            
                                                                                      


هنگامی که در این حرفه آغاز به کار کردید با چه مشکلاتی مواجه شدید؟
طراحی گرافیک را با سفارش‌های نه چندان بزرگ آغاز کردم و در مکان هایی مشغول به کار شدم که باعث رشد چشم‌گیر من به‌عنوان یک طراح شدند. آن موقع کسی نبود که مرا به پیشرفت و بهتر کار کردن ترغیب کند. اما زمانی که اطرافت را پر  از افرادی کنی که از تو بهتر هستند، خود به خود به پیشرفت راغب می‌شوی.

یک طراح جوان باید چه کار کند تا هیچ‌کس استخدامش نکرده و به او سفارش کار ندهد؟
کاری که به آن علاقه دارید را انجام ندهید و بگذارید در کارهای روزمره گم شوید. به جای این که دنبال راهی بگردید تا به هر نحوی شده کار مورد علاقه تان را انجام دهید، در خانه بنشینید و منتظر بمانید تا کاری که می خواهید خودش بیاید پیش شما !آیا نکته‌ای هست که آرزو می‌کردید ای‌کاش از ابتدای فعالیت خود در این حرفه می‌دانستید؟
کسی نیست که به شما آگاهی بدهد، شما را نجات دهد و به جایی برساند که دوست دارید. همه چیز به خودتان بستگی دارد. حرکت کنید و فرصت‌های خوب را از دست ندهید. وقت را هدر ندهید و هوشمندانه عمل کنید.

آیا قوانین و قواعد خاصی را برای بالا بردن کیفیت کار در حرفه خود دنبال می‌کنید؟
 من همان چیزی هستم که انجام می‌دهم. کار نمی‌کنم چون کار کردن خوب است، بلکه برایم جنبه‌ی شخصی دارد و واقعاً به خودم اجازه‌ی شکست خوردن نمی‌دهم. نمی‌دانم این چقدر در کیفیت کارم تأثیرگذار است ولی باعث می‌شود بتوانم تمام تلاشم را برای ارائه بهترین کار ممکن به کار گیرم.

آیا کتاب مناسبی برای طراحان جوان سراغ دارید که به آن‌ها معرفی کنید؟
"مهم نیست چقدر خوب هستید، مهم این است که می‌خواهید چقدر خوب باشید"، اثر پل آردن.

زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن