حاشیه‌ای تازه برای پوستر جدید جشنواره‌ی تئاتر فجر


حاشیه‌های پوستر جشنواره‌ی تئاتر فجر امسال انگار تمامی ندارد. چند روز بیشتر از رونمایی پوستر تازه‌ی جشنواره‌ی تئاتر فجر نگذشته اما حاشیه‌ی تازه‌ای برای این پوستر درست شده است.
پس از انتقادهای فراوان به پوستر پیشین، اردشیر صالح‌پور دبیر سی‌وسومین جشنواره‌ی تئاتر فجر فراخوان تازه‌ای اعلام کرد و از هنرمندان خواست برای جشنواره‌ی امسال پوستر طراحی کنند. فراخوانی که به گفته‌ی بعضی‌ها اصلا فراخوان نبود و باعث شد بسیاری از طراحان گرافیک آن را به رسمیت نشناخته و در آن شرکت نکنند.
چند روز پیش اعلام شد که پوستر تازه‌ای
توسط هیئتی پنج‌نفره شامل قباد شیوا، ابراهیم حقیقی، احمد محیط طباطبایی، ابراهیم حسینی و امیر اسمی برای جشنواره‌ی تئاتر فجر انتخاب شده و این پوستر رونمایی شد. اما این بار حاشیه‌ی تازه‌ای گریبان جشنواره را گرفت؛ حرف‌هایی زده شد مبنی بر اینکه این پوستر از یک کار خارجی کپی‌برداری شده و تصاویر مربوط به پوستر خارجی هم در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.
تحریریه‌ی رنگ این موضوع را پیگیری کرد و با یک جست‌وجوی سریع معلوم شد پوستر اصلی، اثری به نام Eye see you است که توسط فرانک ندرستایت، طراح، عکاس و تصویرگر هلندی طراحی و ماه‌ها پیش منتشر شده است. به نظر می‌رسد پوستر جدید جشنواره‌ی تئاتر فجر، برداشتی از کار فرانک ندرستایت است.

زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن