فراخوانی به مناسبت صدمین سالگرد ورود ایتالیا به جنگ جهانی اول


ترجمه: ریحانه‌سادات هاشمی


فراخوان دوسالانه‌ی پوستر ایتالیا منتشر شد. شرکت‌کنندگان می‌توانند با پوسترهایی مربوط به بخش‌های زیر در این رویداد شرکت کنند:

دسته‌بندی یک: پوسترهایی با موضوع مسائل و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی؛ اندازه‌ی پوسترها نباید کوچک‌تر از ۴۰ در ۶۰ سانتی‌متر باشد و پوسترها باید در سال‌های ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ طراحی شده باشند.
دسته‌بندی دو: پوسترهای منتشرنشده با موضوع «جنگ» و «انسان گرگ انسان*»؛ پوسترهای این دسته‌بندی باید در سایز ۵۰ در ۷۰ و در حالت عمودی باشند. این پوسترها باید اوریجینال بوده و هیچ‌وقت چاپ نشده باشند. پوسترها نباید هرگز در جایی اعم از شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ و وب‌سایت منتشر شده باشند.

*سال ۲۰۱۵ صدمین سالگرد ورود ایتالیا به جنگ جهانی اول است. به همین خاطر از طراحانی که در دسته‌بندی دوم شرکت می‌کنند، درخواست می‌شود پوسترهایی با موضوع اعتراض و واکنش به جنگ، یا ارائه‌ی راه حل در مورد جنگ، با تمرکز بر جمله‌ی «اگر درون انسان‌ها جنگی وجود نداشته باشد، بین آنها هیچ تنفر یا جنگی نخواهد بود»، طراحی و ارسال کنند.

طراحان گرافیک می‌توانند حداکثر ۳ پوستر به این رویداد ارسال کنند.
این دوسالانه به طور کلی هیچ دسته‌بندی‌ای مربوط پوسترهای طراحی شده برای رویدادها و محصولات تجاری، خدمات و تبلیغات ندارد.
آثار باید در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ طراحی شده باشند.

مرحله‌ی اول ارسال آثار
مهلت ارسال آثار: تا تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۵ (۲۶ فروردین ۹۴)
فایل‌های دیجیتال باید به صورت جداگانه، با استفاده از این فرم، در سایت دوسالانه‌ی پوستر ایتالیا، بارگزاری (ارسال) شوند. عرض فایل باید حداکثر ۳۵ سانتی‌متر یا ۷۲ dpi باشد. فایل باید در فرمت jpg/pdf.RGB بوده و سایز فایل حداکثر ۲ مگابایت باشد.

مرحله‌ی دوم ارسال آثار
در صورت پذیرفته شدن، طراح باید یک نسخه‌ی چاپ‌شده از پوستر را به همراه فرم پرشده‌ی مربوط به پوستر به دوسالانه ارسال کند. همچنین یک فایل با وضوح بالا از پوستر نیز باید به آدرس ایمیلی که برای طراحان برگزیده فرستاده می‌شود، ارسال شود. عدم انجام این کار موجب حذف طراح از این رویداد خواهد شد. فایل فرم که در اینجا قرار دارد، باید پرینت شده و توسط طراح تکمیل شود و با چسب نواری به گوشه‌ی پایینی اثر در سمت راست چسبانده شود. فرم باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی پر شود. صاحب اثر باید فرم را امضا کند. امضا کردن فرم به منزله‌ی پذیرفتن قوانین و شرایط این رقابت است. فرم نهایی ارسال پوستر به همراه پوستر چاپ‌شده باید لوله‌شده و در محافظ سخت، به همراه حفاظ گوشه برای هر پوستر ارسال شود که از آسیب دیدن پوستر جلوگیری کند. پوسترهای آسیب‌دیده پذیرفته نمی‌شوند. هزینه‌های ارسال و بیمه به عهده‌ی شرکت‌کنندگان است. اطلاعات پستی و نشانی ارسال برای طراحان برگزیده ایمیل خواهد شد.
جمله‌ی “NO COMMERCIAL VALUE/SENZA VALORE COMMERCIALE” باید روی بسته‌بندی پوستر حک شود.


جوایز این رویداد به شرح زیر است:

دسته‌بندی یک
جایزه‌ی اول: مدال. دیپلم افتخار. کتاب‌های طراحی گرافیک
جایزه‌ی دوم: مدال. دیپلم افتخار
جایزه‌ی سوم: مدال. دیپلم افتخار

دسته‌بندی دو
جایزه‌ی اول: مدال. دیپلم افتخار. کتاب‌های طراحی گرافیک
جایزه‌ی دوم: مدال. دیپلم افتخار
جایزه‌ی سوم: مدال. دیپلم افتخار

هیئت انتخاب را طراحانی که نا‌م‌شان در زیر آمده تشکیل می‌دهند:


Iva Babaja
Francesca Agate
Pablo Di Firma
Cinzia Ferrara
Isidro Ferrer
Ryszard Kaja
Yossi Lemel
Luba Lukova
Francesco Mazzenga
Eric Olivares Lira
Istvàn Orosz

 
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن