ملکیور ایمبودن


ریحانه‌سادات هاشمی


ملکیور ایمبودن، طراح گرافیک، در سال ۱۹۵۶ در سوییس متولد شد. او در شهر بویوکس سوییس ساکن است و کار می‌کند. در سال ۱۹۷۲ تحصیلاتش را در رشته‌ی طراحی داخلی آغاز کرد و چند سال به کار در همین زمینه مشغول بود. در همین زمان بود که او متوجه علاقه‌اش به طراحی گرافیک و تایپوگرافی شد. در سال ۱۹۸۰ او اولین کارهای طراحی گرافیکش را خلق کرد. در سال ۱۹۸۴ او تحصیلاتش را در زمینه‌ی طراحی گرافیک آغاز کرد و در طول دوران تحصیلش به عنوان طراح گرافیک در ایتالیا و سوییس فعالیت می‌کرد.
ایمبودن از سال ۱۹۹۲ به عنوان یک طراح گرافیک مستقل کار می‌کند. پوسترهای او که تعداد زیادی از آنها در حوزه‌ی فرهنگ طراحی شده‌اند، جوایز متعدد ملی و بین‌المللی زیادی به خود اختصاص داده‌اند. او در سال ۱۹۹۸ به عضویت انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک پیوست و از سال ۲۰۰۶ نماینده‌ی این انجمن در سوییس است.
ایمبودن به عکاسی هم می‌پردازد و عکاسی بخشی از زندگی هنری اوست. او هم‌زمان به تدریس عکاسی و گرافیک مشغول است. او ترم‌های زیادی در دانشگاه کالسروهه به‌عنوان استاد مدعو و عضو هیئت علمی، عکاسی و گرافیک تدریس کرده است.زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن