دوره‌ی مبانی هنرهای تجسمی در مدرسه‌ی اینورس برگزار می‌شود


مدرسه‌ی اینورس، دوره‌ی مبانی هنرهای تجسمی، خلاقیت تصویری و تجزیه و تحلیل آثار هنری برگزار می‌کند. مبانی هنرهای تجسمی و سواد بصری، به ساخت (ارسال)، و تشخیص (دریافت) پیام‌های تصویری می‌پردازد. همچنین به دنبال یافتن راه‌کارهایی مؤثر برای بیان و ارتباط تصویری، شناخت اجزا و وجوه مشترک منابع بصری است. مارشال مک‌لوهان فیلسوف معاصر کانادایی می‌گوید: «زبان گویش باعث جدایی ملت‌ها و زبان تصویر موجب پیوند آن‌ها است».
همه‌ی تصاویری که ما می‌بینیم از عناصر بصری تشکیل شده‌اند؛ این عناصر بر یکدیگر و بر کل تصویر تأثیرگذارند و معنی جامع هر تصویر، تابع مفاهیم و ارتباط تک‌تک عناصری است که تشکیل‌دهنده‌ی آن تصویر است. علم سواد بصری، ویژگی‌ها و مفاهیم این عناصر بصری، ارتباط آن‌ها با هم و با کل مجموعه بصری (تصویر) را مطالعه و بررسی می‌کند.

مبانی هنرهای تجسمی، پایه‌ای‌ترین مبحث آموزشی در هنرهای تصویری (Visual Arts) است که در تمامی مراحل اجرای یک پروژه، دانش آن لحظه‌به‌لحظه نیاز است. بسیاری از دانشجویان رشته‌های تجسمی (گرافیک، نقاشی، عکاسی و ...) در ترم‌های ابتدایی دانشگاه اهمیت زیادی برای این درس قائل نیستند و معمولا در ترم‌های آخر، ارزش مبانی را درک می کنند.

دوره‌ای که در مدرسه‌ی اینورس طراحی شده است، شامل مواردی چون شناخت فرم، شناخت تصویر، کارگاه‌های رنگ، خلاقیت تصویری، شناخت انواع ترکیب‌بندی و تجزیه و تحلیل آثار هنری است. جلسات این دوره به‌صورت کارگاه برگزار شده و فعالیت‌های کلاسی آن شامل موارد تئوری- عملی با تکیه بر هر دو تکنیک کلاسیک و دیجیتال است.

این دوره به دانشجویان رشته‌های هنر و غیر هنر، به‌خصوص افرادی که در رشته‌های هنرهای تجسمی تحصیلات آکادمیک ندارند، توصیه می‌شود.

مدرس این دوره، آقای رضا شفقّتی (مدرس دروس تخصصی رشته‌ی گرافیک در شعب مختلف دانشگاه آزاد از جمله دانشکده‌ هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران مرکزی و دانشگاه‌های علمی کاربردی) هستند.

در صورت تمایل به شرکت در این دوره با مدرسه اینورس، به شماره ۲۲۰۴۷۷۲۴ تماس حاصل نمایید.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن