گزارشی از «دور از نزدیک»


نمایشگاه پوستر «دور از نزدیک» در تاریخ چهارم اردیبهشت‌ماه در خانه ی فرهنگ شهر تورنه در بلژیک، با استقبال پرتعداد بازدیدکنندگان گشوده شد.
این نمایشگاه که با مدیریت و برنامه‌ریزی علیرضا مصطفی‌زاده، باهمکاری عسل فرشچی و به همت فائزه افشاری، هنرمند سرامیست مقیم بلژیک و نیز حمایت مدرسه‌ی ویژه در حال برگزاری است، تا یک ماه ادامه خواهد داشت.


۴۱ اثر از نسل جوان طراحان ایرانی با سن کمتر از سی سال، در کنار ۲۳ اثر از با سابقه‌ترها، در این نمایشگاه ارائه شده است. در کنار این آثار، تعدادی از پوسترهای دانشجویان دانشگاه هنرهای زیبای تورنه نیز که با موضوع دور از نزدیک، با راهنمایی معلمین‌شان دیزاین شده به نمایش درآمده است.
کتابی حاوی پوسترهای طراحان ایرانی این نمایشگاه به چاپ رسیده که به زودی نسخه‌ای از آن به هر یک از صاحبان آثار اهدا خواهد شد.


همزمان با این رویداد، کارگاه آموزشی علیرضا مصطفی‌زاده، با همکاری عسل فرشچی، در دانشگاه هنرهای زیبای تورنه برگزار گردید که طی آن دانشجویان رشته‌ی گرافیک این دانشگاه در مدت سه روز ضمن آشنایی با خط، خوشنویسی و تایپوگرافی ایرانی به ساخت پوسترهایی با مضامین شعر و با استفاده از عنصر حروف فارسی پرداختند. در پایان، آثار طراحی شده توسط این دانشجویان در خانه‌ی فرهنگ شهر تورنه، در کنار پوسترهای نمایشگاه «دور از نزدیک» به نمایش گذاشته شد.

زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن