گزارشی از رونمائی «قلم فارسی نوین»


عصر روز جمعه 12 مهر 1392،مراسم رونمائی «قلم فارسی نوین» طراحی «هیربد لطفیان» و نمایشگاه آثار طراحی قلم فارسی هنرجویان مدرسه‌ی ویژه با عنوان «الف»  که حاصل 5 سال تلاش و هدایت دامون خان جانزاده بود، در موزه‌ی هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار شد.
این مراسم با حضور هیات مدیره، معاونین، مدیران ارشد بانک اقتصاد نوین و جمع کثیری از استادان، طراحان گرافیک و هنرجویان کشورمان برگزار شد.
در ابتدای مراسم، در ویدئو گرافیک کوتاه، سابقه و چگونگی شکل‌گیری کلاس طراحی قلم، سفارش طراحی «قلم فارسی نوین» توسط بانک اقتصاد نوین و تکامل آن به نمایش درآمد. سپس امراله فرهادی (مدیر مدرسه ی ویژه و عضو هیات داوران انتخاب قلم نوین) ضمن خوش آمد گویی به حاضران و تقدیر از کار و تلاش پنج ساله‌ی هنرجویان و معلم دلسوزشان دامون خان جانزاده، صحبت‌های خود را با یادی از زنده یاد «مرتضی ممیز» آغاز کرده و نمایشگاه «الف» را به استاد «سید محمد احصائی» پیشکش نمود.
فرهادی در سخنان خود، فرآیند سفارش و شکل گیری مسابقه‌ی طراحی «قلم فارسی نوین»  را در بین هنرجویان کلاس طراحی قلم فارسی مدرسه ی ویژه تشریح نموده و نتایج کار را نشانه ای از اعتماد به جوانان خوش فکر و خلاق بیان کرد.
دامون خان جانزاده عضو هیات داوران، مدرس طراحی قلم و استاد راهنمای طراحی قلم نوین نیز با ستایش و تقدیر از کار و تلاش پیشگامان و استادان از یکایک معلم‌ها و استادان خود به ویژه «استاد محمد احصائی» که با راهنمائی‌ها و حمایت بی دریغ، او را در این راه یاری داده‌اند تشکر کرده و این توفیق بزرگ را به هنرجویان تبریک گفت.
خان جانزاده نیز با تاکید بر دشواری‌های این راه گفت: امیدوار است با حمایت این استادان و همه ی دلسوختگان، بتواند تعهد و وظیفه‌ی معلمی خود را بجا آورده و دینی را که بر گردن همه‌ی ماست ادا کند.

ناصر آذر شب (مدیر نرم افزاری مریم) با اشاره به ویژگی‌های فنی این قلم و قابلیت‌های آن به عنوان  «قلم برتر» ،سخنران دیگر این مراسم بود.

هیربد لطفیان که قلم طراحی شده‌ی او در مسابقه ی یاد شده به عنوان قلم برتر برگزیده شده است، در پایان مراسم به جزئیات طراحی این قلم پرداخته و نسخه‌ی مخصوص استفاده در فضای دیجیتال را که برای نخستین بار در ایران طراحی شده است، تشریح کرد.

در پایان مراسم، بانک اقتصاد نوین ضمن تشکر از اعضای هیات داوران؛ ابراهیم حقیقی، امراله فرهادی، مسعود سپهر، کریم نیکو کار، علی حقیقی، دامون خانجان زاده و فاطمه فروزان، از دانشجویان مدرسه‌ی ویژه که در مسابقه ی طراحی قلم نوین و نمایشگاه حاضر شرکت کرده اند تقدیر به عمل آورد.
اسامی هنرجویان شرکت کننده در نمایشگاه به شرح زیر است:


فرزانه آرین نژاد/ طراح قلم «پایا »

امید امامیان/ طراح قلم «امید»

رضا بختیاری فرد/ طراح قلم های«میلاد» و «شید»

مژگان دادگر/ طراح قلم «بی نام »

یاسمن دخت دباغ/ طراح قلم «یاسی»

افسانه سالک/ طراح قلم «نیان»

فاطمه کرکه آبادی/ طراح قلم «نیلک»

محمد کریمی فر/ طراح قلم «مهراز»
سعی فروتن/ طراح قلم «63»
راضیه عینی پور فضلی/ طراح قلم «سیمیا»
المیرا متقی الحق/ طراح قلم «الی»
الناز وهابی/ طراح قلم «سمن»
هیربد لطفیان/ طراح قلم «نوین»

زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن