چند روز رنگی با ساعد مشکیمجله الکترونیکی رنگ در راستای اهداف آموزشی خود سلسله تورهای آموزشی، تفریحی چند روزه‌ای را با عنوان «رنـــــــــگشت» در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌کند.
اولین برنامه
«رنـــــــــگشت» با حضور «ساعد مشکی» با همیاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در شهر قزوین برگزار می‌شود.
در اولین «رنـــــــــگشت» از ۲۶ الی ۲۹ تیرماه؛ ساعد مشکی همراه با علاقه‌مندان حاضر در ورکشاپ از سراسر ایران خواهد بود.
در این تور دانشجویان حاضر علاوه بر برنامه‌های مدون ورکشاپ که اصلی‌ترین بخش  تور است به بازدید از بناهای تاریخی و جذابیت‌های گردشگری، فرهنگی و تفریحی به همراه استاد خواهند پرداخت.
ثبت نام نخستین تور «رنـــــــــگشت» از امروز آغاز خواهد شد و در ساعت ۲۱ روز ۲۳ تیرماه به پایان خواهد رسید.
«رنـــــــــگشت» اول با عنوان «هماهنگی موضوع و اثر» برگزار می‌شود و چهار روز ادامه خواهد داشت و گزارش‌های تصویری و نوشتاری آن هر روز در رنگ منعکس خواهد شد.
در پایان این ورکشاپ نمایشگاه آنلاین از آثار دانشجویان در رنگ برگزار می‌شود و در پایان سال کاتالوگی از آثار دانشجویان این دوره و دوره‌های بعدی سال جاری؛ منتشر خواهد شد که به صورت رایگان به دانشجویان اهدا می‌شود.
در
«رنـــــــــگشت» آثار نهایی با توجه به موضوع در صورت امکان به فروش خواهد رسید. (عواید فروش اثر برای صاحب اثر محفوظ است).
همچنین به تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت در این رویداد ارائه خواهد شد.
دانشجویان علاقه‌مند می‌بایست پس از واریز وجه و ثبت نام با ارسال ۵ اثر به رایانامه رنگ ظرف ۲ روز پس از ارسال آثار تاییدیه پذیرش دریافت نمایند.

در ذیل برنامه‌ها‌ی «رنـــــــــگشت» اول می آید:

روز اول:
ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح حرکت از میدان آرژانتین به سمت شهر قزوین (علاقه‌مندانی که تمایل دارند با وسیله شخصی در «رنـــــــــگشت» حضور داشته باشند می‌توانند با وسیله شخصی ساعت ۸ صبح در میدان ورودی قزوین (مینودر) حضور داشته باشند.)
ساعت ۸:۳۰ معارفه و صبحانه
ساعت ۱۰:۰۰ شروع اولین بخش ورکشاپ
ساعت ۱۴:۰۰ صرف نهار و استراحت
ساعت ۱۷:۰۰ بازدید از آثار تاریخی شهر قزوین‌‌ (عمارت کلاه‌فرنگی، عمارت سعدالسلطنه، بازار وزیر و... همراه با راهنما)
ساعت ۲۰:۰۰ نشست با پژوهشگر تاریخ
ساعت ۲۱:۰۰ صرف شام موزیک زنده و دورهمی

روز دوم:

ساعت ۷:۰۰ صبحانه
ساعت ۸:۰۰ حرکت به سوی الموت (فلعه حسن صباح، دریاچه اوان) و عکاسی
ساعت ۱۴:۰۰ صرف نهار
ساعت ۱۹:۰۰ برگشت از الموت
ساعت ۲۰:۰۰ شام و دورهمی

روز سوم:
ساعت ۷:۳۰ صبحانه
ساعت ۹:۰۰ ادامه ورکشاپ
ساعت ۱۳:۳۰ صرف نهار و استراحت
ساعت ۱۴:۳۰ ادامه ورکشاپ
ساعت ۱۷:۳۰ بازدید از حسینیه امینی ها، امام‌ زاده حسین و...
ساعت ۲۱:۰۰ صرف شام، موزیک زنده و دورهمی

روز چهارم:
ساعت ۷:۳۰ صبحانه
ساعت ۸:۳۰ ادامه ورکشاپ
ساعت ۱۳:۳۰ صرف نهار
ساعت ۱۵:۰۰ ادامه ورکشاپ و خروجی آثار نهایی و انتخاب و داوری
ساعت ۱۸:۳۰ دورهمی و نمایش «هیم هم ها»
ساعت ۱۹:۳۰ حرکت به سمت تهران
ساعت ۲۰:۳۰ صرف شام سبک در طول مسیر

نکات مهم:
ثبت نام برای همه آزاد است.
با توجه به ظرفیت محدود الویت با علاقه‌مندانی است که سریع‌تر ثبت‌نام کنند.
تمامی ثبت نام شدگان از بیمه حوادث (از تاریخ شروع ورکشاپ) برخوردار خواهند بود.
نظم در اجرای این برنامه جزو لاینفک پروژه خواهد بود.
هزینه‌های این رویداد از هزینه‌های دریافت شده پرداخت خواهد شد و در طول مدت ورکشاپ هیچ هزینه ای دریافت نمی گردد.
از آثار این ورکشاپ نمایشگاه و کاتالوگی منتشر خواهد شد.
تمامی وسایل مورد نیاز فراهم است و حاضرین می‌بایست علاوه بر کامپیوتر شخصی خود وسایل شخصی مانند مسواک، حوله، قرص های مورد نیاز و… را به همراه داشته باشند.
وسیله حرکت در زمان برگزاری ورکشاپ مینی بوس کولر‌دار درجه یک می باشد.
رنگ در پذیرفتن و نپذیرفتن ثبت نام کنندگان مختار است.
پرداخت هزینه دلیلی برای پذیرفتن دانشجو نمی‌باشد.
در صورت عدم پذیرفتن دانشجو هزینه واریزی ظرف کمتر از یک هفته کاری عودت داده خواهد شد.
محل اقامت دانشجویان در خوابگاه‌های زیر نظر میراث فرهنگی می‌باشد.
همراه داشتن اصل شناسنامه، دفترچه بیمه و کارت ملی الزامی است
.
ثبت نام کنندگانی که دچار بیماری و مشکلات خاص هستند می بایست موضوع را در زمان ثبت نام به اطلاع برگزار کننده برسانند.
برنامه اعلام شده می تواند بنا به صلاح دید ستاد برگزاری تغییر کند.
«رنـــــــــگشت» تخفیف‌های ویژه‌ای را (تخفیف ثبت‌نام در مدارس گرافیک، مجلات مرتبط و...) برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته که در قالب بسته‌هایی به ایشان در پایان ورکشاپ اهدا خواهد شد.

هزینه ثبت نام
علاقه مندان می‌بایست مبلغ ۵۸۰۰۰۰۰ ریال معادل پانصد و هشتاد هزار تومان به شماره کارت ۶۲۷۴۱۲۱۱۴۰۵۵۳۵۸۷ بانک اقتصاد نوین به نام شهاب اشتری واریز و شماره پیگیری و یا رسید خود را به همراه تصویر کارت ملی، آدرس و شماره تماس‌های ثابت و همراه به رایانامه رنگ ارسال نمایند.
رنگ ظرف ۱ روز نتیجه تایید یا عدم تایید را از طریق شماره تماس های اعلام شده اطلاع رسانی می نماید.

ارتباط با «رنـــــــــگشت»:
info@rangmagazine.com
77600090
09192300798
ساعات تماس: ۹ صبح الی ۱۹

درباره قزوین:
قزوین یکی از شهرهای بزرگ ایران در غرب ایران و مرکز استان و شهرستان قزوین است. این شهر در بلندای ۱۲۷۸ متری از سطح دریا واقع شده است. قزوین در زمان حکومت صفوی پایتخت ایران بوده است و به همین دلیل دارای امکان و موزه های تاریخی بسیاری می باشد. قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است و از جمله خوشنویسان معروف می توان به میرعماد قزوینی اشاره کرد. در شهر قزوین آثار تاریخی متعددی از جمله حمام قجر، عمارت کلاه فرنگی، امامزاده حسین قرار دارد.
قزوین به دلیل قرار گرفتن در گلوگاه ارتباطی استان‌های شمالی و غربی کشور، نزدیکی به تهران، دارابودن چندین شهر صنعتی و نیز برخورداری از چندین دانشگاه از جمله دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی، علوم پزشکی و آزاد اسلامی و شماری دانشگاه غیردولتی از موقعیت خوبی برخوردار است.
قزوین به علت دارا بودن ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار باغستان در اطراف شهر و وجود بوستان ۱۴۰۰ هکتاری باراجین در سال ۱۳۹۲ از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به عنوان شهر پاک ایران انتخاب شد.

عمارت کلاه فرنگی
مسجد جامع قزویننامداران قزوین:
خطه قزوین تا کنون مهد پرورش بزرگان علم و ادب و خوشنویسی بسیار بوده که با خلق آثار و اقدامات ارزشمند خود گام موثری در پیشبرد فرهنگ ایران داشته اند. بزرگانی همچون علامه علی‌اکبر دهخدا، عارف قزوینی ،عبید زاکانی ،حمدالله مستوفی، میرعماد حسنی قزوینی، نسیم شمال، محمد قزوینی، عمادالکتاب، عبدالمجید طالقانی، شهید عباس بابایی، محمدعلی رجایی، زکریای قزوینی، منوچهر نوذری، قمرالملوک وزیری، ابوالحسن اقبال‌آذر، جواد مجابی، محمد دبیرسیاقی، کامران فانی و بسیاری دیگر که با اقدامات خود فرهنگ ایران را تعالی بخشیدند.

سرای سعدالسلطنه
حسینیه امینی‌هادرباره الموت:
منطقه اَلَموت خود متشکل از دو بخش الموت غربی و الموت شرقی در رشته‌کوه‌های البرز، واقع در شمال شرقی یکی از بخش‌های شهرستان قزوین در استان قزوین، جنوب مازندران و گیلان، باختر طالقان و خاور رودبار زیتون قرار دارد. عمده شهرت این منطقه به علت وجود دو دژ الموت و لمبسر در آن است.
دریاچه زیبای اوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد.
دریاچه اوان
این دریاچه که بیش از هفتاد هزار متر مربع مساحت دارد، در ارتفاع هزار و هشتصد متری از سطح دریا واقع شده‌است. طول آن در طویل‌ترین قسمت ۳۲۵ متر و عرض آن ۲۷۵ متر می‌باشد.
تنها از آب چشمه‌های زیرزمینی موجود در بستر دریاچه تغذیه می‌شود و بخش ناچیزی از آن هنگام بارندگی تامین می‌شود اما به صورت سطحی و کم. غلیان دایمی آن باعث صافی و زلالی آب دریاچه شده‌است. عمیق‌ترین بخش آن به عمق ۵٫۷ متر می‌باشد که در جنوب شرقی آن واقع شده‌است البته برخی از مسئولان عمق دریاچه را بین یک تا بیست متر تخمین زده‌اند. از سرریز آب دریاچه نیز رود کوچکی تشکیل می‌شود که آب آن مورد استفاده کشاورزان روستاهای کوشک و آیین است. در تابستان این دریاچه محل ماهی‌گیری، آب‌تنی و قایق‌رانی و در پاییز، مأمن پرندگان مهاجر مانند قو، غاز، مرغابی و در زمستان با توجه به برودت هوا و یخ زدن سطح آن قابل اسکی سواری است.

شهرهای خواهر خوانده:
قزوین با توجه به جاذبه های تاریخی و طبیعی، منابع طبیعی و توانایی بالقوه تولیدی با توجه به شرکت های صنعتی موجود، با شهر های زیر دارای پیوند خواهر خواندگی است.
سلانگور، مالزی
بیشکک، قرقیزستان
چوواش، روسیه


متون، عکس‌ها و اطلاعات تاریخی درباره قزوین از ویکی پدیا برداشت شده است.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن