تماشا


پوستر این رویداد/ اثر: جواد آتشباری
انجمن طراحان پوستر تئاتر، همزمان با بزرگ‌داشت «روز جهانی تئاتر» و نیز «روز جهانی گرافیک» نمایشگاهی از پوسترهای تئاتر را با عنوان «تماشا» برگزار خواهد کرد.

در بخشی از دعوت‌نامه‌ی انجمن آمده است:
«پوسترهای تئاتر پیش‌ازهرچیز رسانه‌هایی کاربردی‌اند که برای برآوردن انتظاراتی معلوم طراحی می‌شوند اما بدون شک فراتر از کارکردهای اولیه، بخشی از تاریخ نمایش، گرافیک و هنر این سرزمین به شمار می‌آیند که ردپای فرهنگ و سیاست، محدودیت‌ها، آزادی‌ها، تعاملات، سلیقه‌ها و شاید توقعات کارفرمایان وقت را در میان‌شان می‌توان جست.
نقش مهم و غیر قابل انکار گرافیک در تعیین و پیش‌برد سطح فرهنگی یک جامعه به قدری مسلم و آشکار است که به توضیح و بازگو - حداقل در این مجال کوتاه – نیازی نخواهد بود. بی تعارف و اغماض و به دور از هر پیش‌داوری آنچه از گرافیک تئاتر در قالب پوستر و بروشور می‌بینیم، خود بهترین بازگو‌کننده‌ی هویت و جایگاه فعلی آن در فرهنگ ایران است. بر این باوریم که آن‌چه - در این وانفسا - بر عهده‌ی ماست، حفظ این هویت و جایگاه، جلوگیری از پس‌رفت آن و تا جای ممکن، پیش‌برد جایگاهیست که پوستر و بروشور تئاتر - به نظر - شایسته‌ی آن است.»
برگزاری نشست تخصصی با موضوع پوسترهای تئاتر در فضای شهری  و نشست علمی پوسترهای تئاتر و چندین میزگرد از دیگر برنامه‌های انجمن طراحان پوستر خانه‌ی تئاتر خواهد بود.
«تماشا» نمایشگاه پوسترهای انجمن طراحان پوستر تئاتر شامل آثاری از قباد شیوا، ابراهیم حقیقی،  فرزاد ادیبی، کیانوش غریب‌پور، امیر اسمی، اشکان قازانچایی، محسن ولیحی، جواد آتشباری ، سعید بهداد ، صالح تسبیحی، آرش تنهایی ، مازیار قنبری، مهدی رایگانی، محسن جعفری، رسول حق‌جو، علی رجبی‌نزاد، کمال کچوئیان، پریسا فلاح‌زاده، آیرین غریب‌پور و سرور یزدی خواهد بود که اعضای انجمن طراحان پوستر تئاتر هستند.
آیین گشایش این نمایشگاه ساعت 17 روز شنبه هفتم اردیبهشت 1392 در نگارخانه‌ی ممیز خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود. نمایشگاه «تماشا» در نگارخانه‌های ممیز و زمستان تا 14 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن