بزرگداشت ۶۰ سالگی هنرستان هنرهای زیبای تهران


مراسم بزرگداشت 60 سالگی هنرستان هنرهای زیبای تهران (دختران – پسران) 20 اسفند 91 در موزه هنرهای معاصر تهران برپا شد.
در این مراسم که با استقبال کم نظیری برگزار شد، آقایان احمد رویائی مدیر هنرستان پسران، دکتر مهدی حسینی و استاد محمد ابراهیم جعفری به نیابت از اساتید و هنر آموختگان هنرستان به ایراد سخنرانی پرداختند.
همچنین آقایان احسان آقائی رئیس موزه هنرهای معاصر، سید احسان قاضی زاده مدیر کل اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، اصغر امیر نیا مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی و رمضانعلی حیدری خلیلی مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری نیز از جمله سخنرانان این مراسم بودند.
در طی مراسم فیلم های کوتاهی از هنرستان به نمایش گذاشته شد و خانم ملیحه سعیدی مدیر سابق هنرستان موسیقی به اجرای قطعات زیبایی پرداخت.
در پایان مراسم، نمایشگاه شصتمین سال تأسیس هنرستان هنرهای زیبا افتتاح شد. در این نمایشگاه آثار گوناگونی از هنرمندان مرتبط با هنرستان از قدیم تا به امروز در رشته های مختلف هنرهای تجسمی به نمایش گذاشته شده است؛ که علاقه مندان می توانند تا 26 اردیبهشت 92 از این نمایشگاه دیدن کنند.
از جمله هنرمندانی که آثار آنها به نمایش گذاشته شده است می توان از: جلیل ضیاء پور، فرامرز پیلارام، واحد خاکدان، فرح اصولی، مسعود عربشاهی، حسین زنده رودی، سهراب سپهری، مهدی ویشگاهی، پرویز تناولی، آیدین آغداشلو، مجید مهرگان، حسین کاظمی، حسین خسروجردی و برادران شیشه گران نام برد.زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن