درستایش ۷۰ سالگی کامران کاتوزیان


مدرسه‏ ی ویژه مراسم نکوداشت کامران کاتوزیان را با عنوان «درستایش 70 سالگی کامران کاتوزیان» روز جمعه 11 آذرماه 1390 در سالن «استاد جلیل شهناز- خانه‏ ی هنرمندان ایران» برگزار می‏ کند.
در این مراسم علاوه بر سخنرانی ابراهیم حقیقی و امراله فرهادی، فیلمی از زندگی این هنرمند نیز به نمایش گذاشته می‏ شود.
علاوه بر این مراسم، نمایشگاهی از آثار نقاشی و برخی از کمپین‏ های تبلیغاتی کاتوزیان در نگارخانه‏ ی تابستان خانه‏ ی هنرمندان برای مدت یک هفته به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
آیدین آغداشلو در مقدمه‏ ی بروشور نمایشگاه نقاشی او می‏ نویسد:
 «کامران کاتوزیان یکی از پیشگامان مهم و معتبر هنر مدرن ایران است، و هر چند سالیان درازی است که حضور فعال خود را از جامعه‏ ی هنر ایران دریغ کرده، اما هیچگاه از نظر اهل هنر جایگاه او و آثارش دور و مخفی نمانده است.»
و در پایان می‏ نویسد:
«کامران کاتوزیان آبروی سال‏ های تکوین و تکامل هنر مدرن ایران است و من این را نه به عنوان دوست و دوستدار او که به عنوان دنبال کننده‏ ی حرکت زنده و پویای تاریخ هنر معاصر ایران، تأکید می‏ کنم و گواهی می‏ دهم.»

کامران کاتوزیان – متولد 1320 تهران، لیسانس هنرهای زیبا (نقاشی و مجسمه سازی) از دانشگاه ویندهام - ورمونت آمریکا، برنده‏ ی جایزه‏ ی‏ اول چهارمین بی‏ینال تهران (نقاشی و مجسمه)، نماینده‏ ی هنر معاصر ایران در بی‏ینال پاریس، موسس گالری صبا (اولین گالری هنرهای معاصر در تهران)  در سال 1344 و بنیانگذار و مدیر شرکت‏ های تبلیغاتی آوانگارد و کارپی و... می باشد.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن