گزارشی از نمایشگاه محمد اردلانینمایشگاه محمد اردلانی 25 خرداد ماه آغاز و تا 6 تیر ماه در طبقه همکف موزه هنر امام علی (ع) ادامه خواهد داشت. همچنین این طراح گرافیک یکشنبه 5 تیر ماه از ساعت 4 تا 7 در محل نمایشگاه به سئوالات هنرجویان پاسخ خواهد داد.
محمد اردلانی در مقدمه ی نمایشگاهش با عنوان "چشمـِـ" اینچنین نوشت: تمام آثار این نمایشگاه پوستر نیستند!
برخی در جرگه ی خوشنویسی(Calligraphy) و دیگری دست نوشته (Hand writing)  هستند. ولی تمامی این تکنیک ها زیر مجموعه ای از تایپوگرافی و تایپوگرافی زیر مجموعه ی هنر- فن طراحی گرافیک محسوب می شوند. با این تعریف که هر اثر تایپوگرافی، گرافیک (Graphic) هست ولی لزوما طراحی گرافیک (Graphic Design) نیست. طراحی گرافیک (Graphic Design) با هدف اطلاع رسانی و انتشار در قرن حاضر شکل گرفته ولی هنرمندان تمدن های کهن و البته ایرانیان، قرن ها پیش با نگاه گرافیکی به موضوعات تصویری برای برطرف کردن نیازهای تزیینی و غالبا آیینی خود در طراحی محیط و ملزومات زندگی روزمره خود داشتند، که ویژگی های لازم برای یاد شدن به عنوان اثر گرافیک (Graphic) را دارند ولی طراحی گرافیک (Graphic Design) محسوب نمی شوند. این دسته از آثارگرافیک را هنر گرافیک (Graphic Art) می نامند. گرافیک آرت وظیفه ی اطلاع رسانی نداشته و با اهداف شخصی و زیبایی شناسی همچون یک نقاشی خلق می شود و راهی جدا از طراحی گرافیک (Graphic Design) را می پیماید.
علاقه مندان به تماشای این نمایشگاه می‌توانند به موزه هنر امام علی واقع در؛ خیابان ولی عصر(عج)، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35، مراجعه کنند. زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن