نمایشگاه آثار دانشجویان گرافیک دانشگاه هنر ییل


غزال باباجانی/ گروه ترجمه
babajani@rangmagazine.com


نمایشگاه آثار دانشجویان گرافیک دانشگاه هنر ییل(1)  به معنای واقعی کلمه متفاوت است.
دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده طراحی گرافیک دانشگاه هنر ییل، پایان نامه های خود را در نمایشگاهی با عنوان "Off the Wall " که از 15 الی 22 ماه مه در گالری گرین هال(2) برپا می گردد به نمایش می گذارند.
این پانزده دانشجوی کارشناسی ارشد برای ارائه موثرتر آثار چند رسانه ای خود به گونه ای که همزمان هم فردیت طراح و هم روح کلی کلاس را به تصویر بکشد، تصمیم گرفتند کارهای خود را نه بر روی دیوار که روی زمین و در جای جای نمایشگاه قرار دهند.
به عقیده برگزارکنندگان این رویداد، این حرکت نمایشگاه را در بهترین شکل ذاتی خود عرضه خواهد کرد.
در یک حرکت غیرمعمول دیگر، آثاری که در نمایشگاه "Off the Wall" شرکت دارند به جای آنکه براساس نوع رسانه و خالق اثر طبقه بندی شوند با چیدمانی آزادانه و جدا از هم بازدیدکنندگان را تشویق میکنند تا خود با بررسی هر اثر ارتباطات بین آنها را کشف و تجربه نمایند.
طراحان امید دارند با قرار دادن آثار خود در مسیر حرکت بازدیدکنندگان، آنها را ترغیب کرده تا آفریده هایشان را برداشته، مطالعه و بررسی کرده و از نزدیک با کار آنها ارتباط برقرار کنند.
در طول دوره دشوار دوساله دانشگاه ییل هنرجویان مجموعه وسیعی از کارهای متفاوت را در مسیر تکامل پایان نامه های خود گردآوری می کنند.
هریک از این پروژه ها شامل اعمال یک شیوه و الگوی بصری بر کار کارگاهی و طراحی و تنظیم کاتالوگی از مجموعه آثار طراح می باشد.
نمایشگاه "Off the Wall" کلیه این پانزده پایان نامه را هرکدام در کنار نسخه چاپی، ویدئویی و آثار تعاملی طراحان ارائه خواهد کرد.‏Yale School of Art -1‏
Green Hall Gallery -2زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن