انتخاب ۳۰ پوستر به نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر


30 پوستر از 1200 اثر ارائه‌شده به نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر انتخاب شدند. فرزاد ادیبی ،دبیر بخش پوستر جشنواره تجسمی فجر با اعلام این خبر گفت: کار انتخاب پوسترهای نمایشگاه جشنواره تجسمی فجر به پایان رسیده است و هیئت انتخاب ، سختگیرانه از میان 1200 اثر ارائه شده، 30 اثر را برای نمایش در نخستین جشنواره تجسمی فجر انتخاب کردند.وی افزود: در بخش سفارشی نیز 45 اثر تاکنون ارائه شده است که هنرمندانی همچون قباد شیوا، محمود جوادی پور،ابراهیم حقیقی، امراله فرهادی، داریوش مختاری، مسعود سپهر، سهراب مرزبان و... آثار خود را به جشنواره ارائه داده‌اند.
ادیبی درباره پوسترهای سی سال گذشته انقلاب نیزگفت:  در بخش سی‌سال پوستر انقلاب نیز 30 اثر انتخاب شده است که در کنار آثار انتخاب شده و پوسترهای سفارشی، حدود 110 اثر در بخش پوستر نمایشگاه نخستین جشنواره تجسمی فجر به نمایش در خواهد آمد.
دبیر بخش پوستر جشنواره فجر درباره داوری آثار گفت: داوری آثار بعد از نمایشگاه جشنواره ازمیان آثار منتخب و سفارشی  خواهد شد. البته ما برای جشنواره تعدادی از آثار بخش سفارشی را خریداری کرده‌ایم و برخی را فقط سفارش داده‌ایم. داوری بخش پوستر جشنواره از میان آثار منتخب و آثار سفارش داده داوری می شوند و آثارخریداری شده داوری نخواهند شد.نخستین جشنواره تجسمی فجر در بخش‌های نقاشی، پوستر، مجسمه‌سازی، کاریکاتور و خوشنویسی با موضوع امید به آینده از 12 بهمن تا 12 اسفند در موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگسرای نیاوران و موزه فرهنگی هنری آزادی برگزار می‌شود.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن