تلخی و التهاب


طراح پوستر فیلم سینمایی "دعوت" ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا تصویر کردن فضای ذهنی پرالتهاب شخصیت‌های این فیلم را الگوی کار خود در طراحی پوستر آن دانست.
بهزاد خورشیدی درباره چگونگی طراحی پوستر "دعوت" گفت: اصولاً تلاش می‌کنم پوستر تمام فیلم‌هایی را که به من پیشنهاد می‌شود با در نظر گرفتن فضای فیلم طراحی کنم. در "دعوت" هم از آنجا که فیلم نسبت به دیگر ساخته‌های آقای حاتمی‌کیا و سایر فیلم‌های روز فضایی خاصتر داشت، تلاش کردم در پوستر فضای ملتهب و خاص اثر را به نمایش بگذارم.
وی ادامه داد: برای طراحی پوستر این فیلم اتودهای مختلف زدم که با توجه به تمایل کارگردان و تهیه‌کننده بیشتر به سادگی سوق پیدا کرد. از میان طرح‌های زیادی که اجرا شد، در نهایت به دو پوستر کنونی رسیدیم که در یکی از آنها از چهره دو بازیگر استفاده و در دیگری فضای زایشگاه ترسیم شد که بیشتر به نقاشی‌های دوره رنسانس نزدیک است.
طراح پوستر "دعوت" با اشاره به اینکه تلاش ویژه خود برای ساده بودن فضای پوستر افزود: در طراحی پوستر تلاش می‌کنم تمام نشان‌ها و اجزا را کنار هم بچینیم و در ادامه آنها را خلاصه و تلاش می‌کنم از حجم زیاد کاسته شود. با توجه به حضور 15 بازیگر در نقش‌های اصلی "دعوت"، به ناگزیر تنها چند چهره را انتخاب کردم و در نهایت به مهناز افشار و مریلا زارعی رسیدم.
خورشیدی طراحی پوستر سینما را کاری جمعی دانست که با توافق بین کارگردان و تهیه‌کننده و طراح به وجود می‌آید. وی در این باره گفت: حاتمی‌کیا کارگردان و محمد پیرهادی تهیه‌کننده فیلم سینمایی "دعوت" تمایل نداشتند نشانه‌ها کاملاً سرراست در پوستر این فیلم قرار بگیرند.
خورشیدی درباره طراحی پوستر "آواز گنجشک‌ها" مجید مجیدی نیز گفت: در پوستر فیلم بچه‌ها نقشی مهم دارند. این روزها برخلاف گذشته دیگر نشان‌ها به صورت عیان در پوسترها جا نمی‌گیرد. هر چند در پوستر "آواز گنجشک‌ها" رنگ‌ها نقشی بسزا در انتقال پیام فیلم ایفا کرده‌اند.زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن