نخستین جایزه‌ی جهانی پوستر ادیان توحیدی


به گزارش  بخش خبری مجله " رنگ " و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این جایزه را آیدین آغداشلو، ابراهیم حقیقی، محمدحسین حلیمی، حسین خسروجردی و فرشید مثقالی داوری می‌کنند و قرار است تنها 40 اثر به نمایشگاه آن، راه یابد.
آخرین مهلت ارسال آثار و سپردن به پست، هشتم مهرماه سال جاری اعلام شده است و نتایج انتخاب آثار نیز هم‌زمان با عید فطر - سوم آبان‌ماه سال جاری - اعلام خواهد شد.
بیان آموزه‌ها و تعالیم ادیان، بیان تصویری احوال رهبران ادیان، نیایش و صلح و آشتی موضوع‌های مطرح شده در این جایزه است که هر هنرمند می‌تواند تنها با سه اثر در آن شرکت کرده که از وی تنها یک اثر در نمایشگاه پذیرفته می‌شود.
بنا بر اعلام برگزارکنندگان‏، به تمامی هنرمندانی که آثار آنان برای شرکت در نمایشگاه پذیرفته می‌شود، علاوه بر گواهی شرکت، مبلغ یک‌هزار دلار جایزه، تعلق می‌گیرد.
ضروری است آثار رسیده ابتکاری و خلاق و بین سال‌های 2004 تا 2006 خلق شده و در پایین اثر تاریخ و نوشته‌ی «مسابقه پوستر ادیان توحیدی» عنوان شود.
به گزارش ایسنا،‏ مسابقه‌ی این جایزه را سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با هدف فراهم کردن شرایط بروز و عینیت یافتن ایده‌های هنری هنرمندان ادیان توحیدی، تقویت بنیان‌های هنری در عرصه‌های توحیدی، بیان ظرفیت غنی هنر در تبیین آموزه‌های دینی، زمینه‌سازی بروز، تجلی و ارتقای تلقی توحیدی ادیان از منظر هنرهای تجسمی، تدارک دیده است.
در این مسابقه از هنرمندان بین‌المللی در زمینه‌ی طراحی پوستر نیز دعوت شده است تا تلقی توحیدی ادیان را از منظر طراحی پوستر به‌تصویر بکشند.
قرار است به نفرات نخست تا سوم علاوه بر لوح تقدیر و تندیس جایزه، به‌ترتیب 15 هزار، ده هزار و پنج هزار دلار جایزه‌ی نقدی اعطا ‌شود. جایزه‌ی ویژه هیات داوران نیز لوح تقدیر، تندیس و ده هزار دلار است.
آثارعلاوه بر نمایش در شبکه‌ی جهانی اینترنت، از تاریخ 25 دسامبر 2006 - سوم دی‌ماه - هم‌زمان با میلاد حضرت مسیح (ع)، تا چهارم ژانویه 2007 به مدت پانزده روز در محل موزه‌ی هنری امام علی (ع) به نمایش درخواهد آمد.
زمان انتشار: ۲۱:۳۸ ۱۳۹۵/۹/۲۸

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن